10 Yıl Sonra Şanlıurfa’nın Kalbi Olacak-Videolu Haber

10 Yıl Sonra Şanlıurfa'nın Kalbi Olacak-Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,Ferahkent Kadın Destek Merkezi’nde kurs gören kadınlarla birlikte ağaç dikimi gerçekleştirdi.

27 Mart 2018 - 11:22 - Güncelleme: 27 Mart 2018 - 17:37

Her gün yeni bir proje ile kadının toplumda söz sahibi olmasını hedefleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Kadın Destek Merkezi’nde kurs gören kadınlarla birlikte ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Şanlıurfa halkının yaşam standardını yükseltmeyi ilke edinen Büyükşehir Belediyesi, kadın, esnaf, yaşlı ve gençlerle her daim beraber olarak vatandaşın takdirini toplamaya devam ediyor. Kadının toplumda söz sahibi olmasını isteyen ve toplumun temel taşının kadın ve aile olduğunu her zaman belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, eşi Sema Çiftçi ile birlikte Kadın Destek Merkezi’nde kurs gören kadınlarla birlikte ağaç dikimi gerçekleştirdi. Ağaç dikim etkinliğinde gelişimin kadınla başladığını belirten Başkan Çiftçi, “Türkiye’nin en büyük projesini icra ediyoruz. Yeşil alan anlamında şehirde tek parça olarak Halil-ür Rahman Şehir Ormanımız ile birlikte GAP Vadisi 3 buçuk milyon metrekarelik bir alan ağaçlandırıyor.

Park Bahçeler Daire Başkanlığımızın çok güzel bir çalışmasıdır. Ön tarafta Eğitim Kampüsü tamamlandı. Yan tarafında şehir hastanemizin çalışması yapılıyor. Yanında da Bilim Merkezi’nin temeli atıldı. Dikeceğiniz bu ağaçlar 10 yıl sonra Şanlıurfa’nın kalbinde kalacak. Çok güzel bir yeri hep birlikte ağaçlandırıyoruz. Bu alana 2 milyon ağaç dikiliyor. Şanlıurfa artık vizyonunu belirlemiş. Şehir ve çalışma kadroları olarak, kadınımız, esnafımız, teşkilatlarımız olarak buna inanıyoruz. Eğer yarın kıyametin kopacağını bilseniz, bugün elinizdeki ağacı dikeceksiniz. Ağaç medeniyettir. Şanlıurfa gelişmek istiyorsa kadından başlayacak. Ailenin sahibi annedir. Çocuklarımızı, eşimizi, kendimizi, geliştirirsek, şehrimizle ilgilenirsek Şanlıurfa güzel olur” dedi.Kadınlara birlikte ağaç dikimi gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi, etkinliğin ardından kadınlarla sohbet ederek talep ve önerileri dinledi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
10 İlde Gazetecilere FETÖ Operasyonu
10 İlde Gazetecilere FETÖ Operasyonu
2.Avrupa Spor Festivali Şanlıurfa'da Başlıyor
2.Avrupa Spor Festivali Şanlıurfa'da Başlıyor