11 Nisan Alanındaki Hataya Düşmeyelim

11 Nisan Alanındaki Hataya Düşmeyelim

Şanlıurfa Kültürel Mirası Koruma Dernek Başkanı Yüksek Mimar M.Uğur BEYAZGÜL, Fatih Sultan Mehmet Parkı Namı Diğer Kasaptaşı Parkı ile ilgili bir öneride bulundu.

07 Mart 2018 - 09:19

Şanlıurfa Kültürel Mirası Koruma Dernek Başkanı Yüksek Mimar M.Uğur BEYAZGÜL, Fatih Sultan Mehmet Parkı Namı Diğer Kasaptaşı Parkı ile ilgili bir öneride bulundu. Şanlıurfa Kültürel Mirası Koruma tarafından bildirilen öneride, Bilmem hatırlarmısınız, Urfamız yüz binlik şehir iken, şehir içinde onlarca piknik alanı vardı...Tılfındır tepesi,Bamyasuyu, Fıstıklık, Devteşti, külaflı tepesi,Eyyup peygamber, Karakoyun deresi,Halepli bahçe..sırrın çayı..bir çırpıda aklımıza gelen piknik alanlarıdır..

Hafta sonları tüm Urfa halkı bu alanlara akın ederdi..Bizler çok güzel bir çocukluk geçirdik..Şimdi ise Şehir içinde yürüme mesafesinde olan en önemli yerimiz Kasaptaşı parkıdır.

Urfa Yazın çok sıcak. şehir içerisinde insanların çok kolay ulaştığı..nefes aldığı..piknik yaptığı..spor yaptığı tek parkımızdır Kasaptaşı..bu parkı büyütmek için büyük fırsat doğdu.Özel idare parkın bitişiğindeki büyük lojman alanını Büyükşehir belediyesine devretti..

Çağrımız herkese; gelin bu fırsatı kaçırmayalım..buradaki nefes alanını parsel parsel satıp betonlaştırmak yerine, parkı büyütüp şehrimize yeni bir vizyon kazandıralım..bu konuda beyin fırtınası yaparak neler yapılacağı konusunda halktan görüş alalım..yine gelir getirecek sosyal donatılarla donatalım..yeterki düşünelim..

Unutmayalım milyonlarca gelir getiren Disneyland gibi parklar bir düşünce araştırma ürünü olarak ortaya çıkmamışmıydı.Parsellemek ve satmak işin en kolayıdır..Umarım onlarca ekonomisti, mimarı ve şehir plancısı olan belediyemiz konuya bir emlakçı mantığıyla yaklaşmayacaktır.. Gelin 11 Nisan alanındaki aynı hataya düşmeyelim..Yazın Urfa’yı terk eden onbinlerce vatandaşımızın en büyük şikayeti, şehir içinde serinleyecek, nefes alacak alanların azlığıdır...

Komşu illerimizde ki parklar..

Harikalar diyarı

Macera Parkı

Nurgana spor vadisi

Masal park

Botanik park

Trafik eğitim Parkı

Hobi bahçesi

splash park

Kaykay ve bisiklet Parkı

Kent Ormanı

Tabiat Parkı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti