11 Nisan Urfa Kurtuluş Etkinlikleri Başlıyor-Videolu Haber

11 Nisan Urfa Kurtuluş Etkinlikleri Başlıyor-Videolu Haber

Urfa'nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı münasebeti ile Şanlıurfa'da 6-15 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinlikler yapılacak.

02 Nisan 2018 - 20:31

Urfa'nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı münasebeti ile Şanlıurfa'da 6-15 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinlikler yapılacak.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 11 Nisan Urfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. 6-15 Nisan tarihleri arasında organizasyonlar düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, 11 Nisan coşkusunu Şanlıurfalılarla buluşturacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 11 Nisan Urfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri öncesi basın açıklaması düzenleyerek kamuoyunu bilgilendirdi. Konuşmasına ilk olarak şehitlere Allah'tan rahmet gazilere ise sağlıklı uzun ömürler dileyerek başlayan Başkan Nihat Çiftçi, etkinliklerin kurtuluş maneviyatına uygun bir şekilde ele alınarak değerlendirildiğini söyledi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: ECDADIMIZIN EMANETİNİ TAŞIYORUZ

Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'mızın en önemli günlerinden biri olan 11 Nisan Kurtuluş yıl dönümü münasebetiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak çok kapsamlı programlar düzenledik. Ecdadımız Şanlıurfa'mızı birlikte kurtardılar bizler de istiyoruz ki tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimizle birlikte onlara yakışır bir şekilde bu günümüzü kutlayalım. 11 Nisan 1920'de Şehrimizin bütünlüğünü sağlayarak 12'lerden başlayarak tüm çetelere mücadele gösteren tüm Kuva-yi Milliye'ye tüm ecdadımıza bu güzel şehri düşman kurtarıp bizlere emanet ettiği için şükranla minnetle teşekkür ediyor ve onların önünde saygı ile eğiliyoruz. Rabbim bundan önce ve bundan sonra ülkemiz için yapılacak olan tüm mücadeledeki şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Mücadele verecek tüm unsularımıza da Allah'tan hem kuvvet hem de muzafferiyet ihsan etmesini niyaz ediyorum" dedi.

KURTULUŞ MANEVİYATINA UYGUN ŞEKİLDE KUTLANACAK

11 Nisan Kurtuluş programlarının 6 Nisan'da düzenlenecek olan sempozyumla başlayacağını belirten Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 Nisan- 15 Nisan tarihlerinde arasında düzenlenecek olan programları tek tek kamuoyuyla paylaştı.Düzenlenecek olan programlara hükümet nezdinden birçok bakanın katılımın olacağını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Kurtuluş programları biraz daha eğlenceli ve konserli geçerdi. Yalnız ülkemizde son yaşanan gelişmeler ve şehitlerimiz dolayısıyla programlara koymuş olduğumuz konserleri çıkarttık" şeklinde konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü