110 bin nüfuslu ilçede 56 bin araç kayıtlı

110 bin nüfuslu ilçede 56 bin araç kayıtlı

Manisa'nın Soma ilçesinde muhtarlarla tanışma toplantısı gerçekleştiren Soma İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akol,110 bin nüfuslu ilçede 56 bin araç bulunduğunu ve her iki kişiye bir araç düştüğünü söyledi.

08 Ocak 2018 - 20:26

Manisa'nın Soma ilçesinde muhtarlarla tanışma toplantısı gerçekleştiren Soma İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akol, ilçedeki araç park sorununa değinerek 110 bin nüfuslu ilçede 56 bin araç bulunduğunu ve her iki kişiye bir araç düştüğünü söyledi. Soma İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni atanan Emniyet Müdürü Mustafa Akol, ilçedeki muhtarlarla tanışma toplantısı gerçekleştirdi. İlçedeki muhtarın sorunlarını da dinleyen Akol, sorunların giderilmesi için birlikte çalışılacağı mesajı verdi.

Muhtarların yakındığı konu başında gelen ilçedeki otopark problemiyle ilgili konuşan Akol, "İlçede had safhada bir park problemi var. Fakat bu sadece polisiye tedbirlerle çözülebilecek bir şey değil. Bunun altyapısının hazırlanması gerekiyor. Biz 110 bin nüfuslu bir ilçeyiz. Şu an Somamıza kayıtlı yaklaşık 56 bin araç var. Türkiye ortalaması yaklaşık 4 kişiye bir araç düşüyor. Soma ortalamasında 2 kişiye bir araç düşüyor. 50 bin aracı düşünelim bir sedan aracın ortalama boyu 4 metre. 50 bini 4 ile çarparsak 200 kilometre yol eder. Sadece bizim 200 kilometre yola ihtiyacımız var ki aracımızı park edebilelim. Ancak bu Türkiye'nin genel sorunu, Manisa'da Aydın'da Şanlıurfa'da aynı sıkıntı var. Soma'da belki 200 kilometre yol dahi yoktur. Yani bu polisiye tedbirlerle çözülecek bir şey değil. Bizim 24 saat çalışan bir tane trafik ekibimiz var. Gündüzleri ekstra bir ekip daha kuruyoruz. Bu iki ekip günlük 9 uygulama yapıyor. Aynı zamanda kazalara müdahale edecek. Boş zamanında da park sorunlarına müdahale etmesi gerekiyor" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti