12.ve 8. Sınıf öğrencilerine Deneme Sınavı Yapıldı

12.ve 8. Sınıf öğrencilerine Deneme Sınavı Yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bu kez 12. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavları gerçekleştirdi.

27 Aralık 2018 - 16:39 - Güncelleme: 27 Aralık 2018 - 21:00

Şanlıurfa'da gençlere yönelik her türlü eğitim desteğinde bulunan Büyükşehir Belediyesi, bu kez 12. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavları gerçekleştirdi. 13 ilçenin tümünde uygulanan sınav toplamda 65 bin 527 öğrenciyi kapsadı.

Gençlere yönelik eğitim ve spor yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, son olarak 8. sınıf öğrencilerine yönelik LGS (Liselere Geçiş Sınavı) ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik ise TYT (Temel Yeterlilik Testi) deneme sınavı gerçekleştirdi.  

TYT'de 240 lise ve 22 bin 610 öğrenci, LGS'de ise 612 ortaokul ve 42 bin 917 öğrenciyi kapsayan sınav öncesi öğrencileri ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gençlere nasihatlerde bulundu.

Öğrencilere başarılar dileyen Başkan Çiftçi, okumanın önemine değinerek, tüm gençlerin birer kitap sevdalısı olması gerektiğini söyledi. Gençleri, kütüphanelere de davet eden Başkan Çiftçi, "Eğitim ailede başlar. Bizler, aileler olarak çocuklarımızı iyi yetiştirmeli ve onları hayata iyi hazırlamalıyız. Bunu yaparken çocuklarımızı ve kendimizi her zaman kitap okumaya teşvik etmeliyiz. Kitap okuyan bir toplum gelişir. Tüm bu çerçevede Büyükşehir olarak gençlerimize yönelik eğitim yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Gençlerine inanan ve onlara güvenen Büyükşehir Kadroları olarak tüm öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyoruz" dedi. Başkan Çiftçi, ardından deneme sınav kitapçıklarını dağıtarak sınıfları gezdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu