160 Sporcu Şanlıurfa’da Pedal Çevirecek

160 Sporcu Şanlıurfa'da Pedal Çevirecek

Şanlıurfa'da 03.05.2018 tarihinde düzenlenecek Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu'na 6 ülkeden 160 sporcu katılacak.

02 Mayıs 2018 - 15:37

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yarın düzenlenecek 'Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu'na 6 ülkeden 160 sporcu katılacak.

Şanlıurfa'dan start alarak Mardin ve Diyarbakır etaplarının ardından Şanlıurfa'da 629 kilometrelik pedalın ardından son bulacak olan Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu öncesi lansman toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Vali Abdullah Erin, GAP Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Nuri Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş ve bisiklet turnuvasına katılacak olan bisiklet takım üyeleri katıldı.

ÇİFTÇİ: TURNUVA ŞANLIURFA'MIZA KATMA DEĞER KATACAK

Yapılacak 'Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu' nun amaçları, etaplarının anlatıldığı lansmanın açılış konuşmasını yapan Başkan Nihat Çiftçi, turnuvanın Şanlıurfa'mıza katma değer sağlayacağını belirti.

Uluslararası Mezopotamya bisiklet yarışmasının hayırlı olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerine başlayan Başkan Nihat Çiftçi, "Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP Kalkınma Bölge Müdürlüğümüz tarafından Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır illerimizde bu denli güzel bir proje gerçekleştiriyor. Mezopotamya bir çok kültürü içinde barındıran ve geçmişi bu denli güzel ve zengin olan bu coğrafya da bisiklet yarışmasının yapılacak olması bölgemizin turizm açısından kalkınmasına ve aynı zamanda sporun desteklenmesine olanak sağlanmıştır" dedi.

"BÜYÜKŞEHİR BİSİKLET TAKIMINI KURUYORUZ"

Büyükşehir Belediyesi olarak bisiklet takımı kuracaklarını belirten Başkan Nihat Çİftçi,"Büyükşehir Belediyemizin bisiklet takımının olmaması dolayısıyla Bisiklet Takımı kurma noktasında bir karar aldık. Büyükşehir Belediyesi olarak sporun bir çok alanında bir çok başarıya imza attık. Voleybol, Basketbol, Futbol, Güreş, Tekvando, Judo, Tenis ve Yüzme de Türkiye'de dereceye giren Büyükşehir Belediyemizin sporcuları var. Spora şehir olarak çok önem veriyoruz. GAP Kalkınma Başkanlığımız ile bisikletin şehir içinde yaygınlaşması bir çok projeyi hayata geçiriyoruz. Harran Üniversitemizde projemizi tamamlayarak bisiklet dağıtımını gerçekleştirdik. Bisikleti yaygınlaştırmak için yapımını sürdürdüğümüz GAP Vadisi Projesi kapsamında bisiklet yolu projesi tamamlanıyor. Yine Karaköprü'de ve Bisiklet Yolu Projesini sürdürüyoruz. İstiyoruz ki halkımız bu güzel çevreci spor ile tanışsın" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü