165 Genç Kamp’ta Bir Araya Geldi

165 Genç Kamp'ta Bir Araya Geldi

Osmaniye, Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Şanlıurfa illerinden 73 Türk, 68 Suriyeli kampçının yanı sıra 24 liderle birlikte 165 genç Aslantaş Gençlik Kampı’nda bir araya geldi.

28 Aralık 2017 - 12:55 - Güncelleme: 28 Aralık 2017 - 13:00

Gençlik ve Spor Bakanlığı UNICEF işbirliğinde gerçekleştirilen, Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Osmaniye Gençlik Merkezi tarafından yürütülen “Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi” kapsamında Aslantaş Gençlik Kampı’nda Türk ve Suriyeli gençler bir araya geldi. Osmaniye, Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Şanlıurfa illerinden 73 Türk, 68 Suriyeli kampçının yanı sıra 24 liderle birlikte 165 gencin katıldığı sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinlikler ile Osmaniye ve Kadirli’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtılacağı gezi programını içeren kampta şiir, söyleşi, sohbet ve müzik içerikli gece etkinliklerine de yer verilecek.

Kampın açılışına katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparken, Müslüman milletler ve insanlık için haklı olunan yolda mücadeleden vazgeçilmemesi gerektiğini, bu konuda herkesin yaptığı iş ve sorumluluk alanlarında en iyisi olma adına çalışması gerektiğini söyledi.

Program Yusuf Karaburç’un da ilahi ve ezgileri ile katıldığı, gençler tarafından hazırlanan Kudüs ve Mekke konulu sinevizyon, şiir ve konuşmaları ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı