2018 Beton Yol Hedefi İçin Bismillah Denildi-Videolu Haber

2018 Beton Yol Hedefi İçin Bismillah Denildi-Videolu Haber

Şanlıurfa kırsalında şu ana kadar 550 kilometre beton yol uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılı için Bozova İlçesinden Bismillah dedi.

12 Mart 2018 - 19:54 - Güncelleme: 13 Mart 2018 - 09:40

Şanlıurfa kırsalında şu ana kadar 550 kilometre beton yol uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılı için ‘Bismillah’ dedi. Mevsim şartları öncesi çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılı içerisinde 13 ilçenin tümünde beton yol hizmetini halka sunmayı hedefliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının artması ile birlikte kırsal bölgelerde beton yol uygulamasına başladı. 2018 yılı planlaması dahilinde tüm ilçe kırsallarında hasırlı beton yol uygulamasını başlatacak olan Büyükşehir’de hedef uzun ömürlü yol ağlarını halkın hizmetine sunmak.

Bozova ilçe temasları çerçevesinde yol çalışmalarını inceleyerek bilgiler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, amaçlarının en kaliteli hizmeti gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Şanlıurfa’da yaşayan 1 milyon 942 bin vatandaşa ulaşmayı hedef edindiklerini sözlerine ekleyen Başkan Nihat Çiftçi, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğümüz ve ilçe şube müdürlüklerimizle birlikte bu yıl mevsim şartlarının uygun olmasını fırsat bilerek çalışmalarımıza erken başlıyoruz. Erken başlamalıyız; çünkü kırsalda yapacağımız çok işimiz var. Büyükşehir, kalıcı olan 50 yıllık hasırlı beton yol uygulamasını 13 ilçenin tümüne yayma kararı aldı.

Bozova ilçemizde Yaylak, Dutluk, Koçhisar ve Türkmenören grup yolu olarak 19 kilometrelik beton yol uygulaması gerçekleştiriyoruz. Beton yol pahalı ama uzun ömürlü olduğu için tercihimiz oluyor. Eğer biz yolu bitirerek kalıcı bir hizmeti ilke edinmişsek bunu yapmamız gerektiğini anlıyoruz. İnşallah her sezon çalışarak kırsal bölgelerimizde yol sorununu ortadan kaldıracağız. Beton yolun yanı sıra 2-3 hafta sonra yine hava sıcaklığına göre asfalt uygulamasını da başlatacağız. Tüm bu çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çiftçi, kırsal bölgelerdeki denetimlerinin ardından mahalle muhtarları ile bir araya gelerek vatandaşların talep ve önerileri dinledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Donmak üzereyken bulundu ilk cümlesi yürek burktu
Donmak üzereyken bulundu ilk cümlesi yürek burktu
Siverek'te Evinin Önünde Saldırdılar 1 Ölü
Siverek'te Evinin Önünde Saldırdılar 1 Ölü