28 Şubat Mağdurları Af değil,yeniden yargılama istiyor

28 Şubat Mağdurları Af değil,yeniden yargılama istiyor

Şanlıurfa'mızın Siverek ilçesinde bir araya gelen ’28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi’ üyeleri,yeniden yargılama talebinde bulundu.

05 Eylül 2016 - 23:50

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir araya gelen ’28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi’ üyeleri, 28 Şubat’ta yakınlarının mağdur edildiklerini iddia ederek yeniden yargılama talebinde bulundu.

Öğle saatlerinde Siverek T Tipi Kapalı Cezaevi önünde bir araya gelen inisiyatif üyelerine HÜDA-PAR yöneticilerinin destek verdiği kalabalık grup, 28 Şubat’ta mağdur edilen yakınlarının yeniden yargılanması için basın açıklaması yaptı.

Toplanan kalabalık adına basın açıklamasını okuyan Rumeysa Fidancı, yakınlarının haksız yere mağdur edildiğini öne sürdü. Fidancı, “Siyasallaşan yargı, 28 Şubat sürecinden günümüze ETÖ ile FETÖ arasında el değiştirmiştir. Sonuçta her ikisi de dindar kesimlere zulmetmiş, tutuklamış, ağır cezalara mahkum etmiştir. Hak ve hukukun ayaklar altına alındığı Türkiye'de binlerce dindar insanın FETÖ'den dolayı yaşadığı mağduriyet bugün daha net olarak görülüyorken, hükümet yetkililerinin bu mağduriyetleri görmezden gelmesi düşündürücüdür” diye konuştu.

HÜDA-PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın hükümet yetkililerine seslenerek, “Af değil, yeniden yargılama istiyoruz. Yeniden yargılama yolu açılarak, mağduriyetler giderilmelidir” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 1 saat süren açıklama olaysız bir şekilde sona erdi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altay Spor'un Takım Otobüsü Alev Alev Yandı
Altay Spor'un Takım Otobüsü Alev Alev Yandı
Otomobil Koyun Sürüsüne Daldı
Otomobil Koyun Sürüsüne Daldı