3. Urfa tarihi sempozyumu başlıyor

3. Urfa tarihi sempozyumu başlıyor

'Uluslararası Osmanlı sancağından Cumhuriyet kentine Urfa tarihi’ sempozyumunun 3’üncü buluşması 6 Nisan’da 105 bilim insanının katılımıyla gerçekleşecek.

06 Nisan 2018 - 02:18

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan ve birçok ülkeden akademisyenin katılacağı 'Uluslararası Osmanlı Sancağından Cumhuriyet Kentine Urfa Tarihi Sempozyumu' 6-8 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa'nın en önemli süreçlerini kapsayan, Tanzimat Fermanı’nın ilanından Cumhuriyet Dönemi Urfa tarihine kadar olan akademik sürecin görüşüleceği sempozyuma, yerli ve yabancı 105 bilim insanı katılım sağlayarak çalışmalarını sunacak. Sempozyumda Tanzimat Fermanı’ndan Islahat Fermanı’na, 1. Meşrutiyet’ten 2. Meşrutiyet’e, 1. Dünya Savaşı’ndan Milli Mücadele’ye ve Cumhuriyet’ten günümüze kadar Urfa’da görülen gelişmeler ele alınacak.
118 bildiriden 8’inin Azerbaycan ve Almanya'da sunulduğu sempozyumun Şanlıurfa’daki 3. buluşması 6 Nisan Cuma günü saat 10.00’da GAPTEM Konferans Salonunda açılış konuşmaları ile başlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa'da sosyal yaşam sokağı açıldı
Şanlıurfa'da sosyal yaşam sokağı açıldı