4 Dilde Balıklıgöl Belgeseli Çekti

4 Dilde Balıklıgöl Belgeseli Çekti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümü mezunu Şanlıurfalı Naif Doğan 4 Dilde 4 Yandan Balıklıgöl belgeseli çekti

14 Mayıs 2018 - 20:33 - Güncelleme: 15 Mayıs 2018 - 16:26

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümü mezunu Şanlıurfalı Naif Doğan 4 Dilde 4 Yandan Balıklıgöl belgeseli çekti. Belgesel Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilizce olmak üzere 4 dilden oluşturdu.

Naif Doğan, Şanlıurfa 63 Haber’e yaptığı özel açıklamada, Bu belgeselin çekilme amacı ülkemizde misafir olarak kalan mültecilerin ve bu ülkenin yerel halkının bir arada aynı duyguları yaşayarak iletişim ve sosyal uyum içerisinde huzur içinde yaşayabildiklerini göstermektir. Belgeselde yer alan anlatıcılar bu ülkede yaşayan, mülteci ve yabancılardan oluşmaktadır. Her karakter kendi dilinde Şanlıurfa Balıklıgöl’ün hikayesini bizlere sunmuştur.

4 Dilde 4 Yandan Balıklıgöl belgeselinin Hem bir arada huzur içinde yaşamanın hem de şehrimizin 4 farklı dilde tanıtımı için oldukça önemli bir proje olduğunu düşünüyorum.İfadelerinde bulunurken Balıklıgöl Belgeselinin Yaklaşık olarak bir ayı aşkın bir sürede çekilip aynı süreye denk gelecek şekilde de kurgulanma edit, ve montaj aşamalarından sonra 2 ay süre sonunda gösterime sunulduğunu söyledi.

Şanlıurfa 63 Haber’in Belgeselinizden beklentileriniz nelerdir sorusuna ise cevap veren Naif Doğan, Öncelikli olarak Şanlıurfa’dan belgesele manevi olarak destek bekleyip yayılması için aracı olmalarını bekliyorum, çünkü biz kendi değerlerimize sahip çıkmazsak kimse bizim tarihimize, kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkmaz. Ve bu şehrin daha farklı daha kaliteli bir şekilde hak ettiği değere sahip olabilmesi için Şanlıurfa’daki kurum ve kuruluşlardan İş adamları, Sosyal Toplum Kuruluşu ve Belediyelerinin desteğinin esirgenmemesini temenni ediyorum. İfadelerinde bulundu

Naif DOĞAN kimdir?

1996 Şanlıurfa’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şanlıurfa’da daha sonra üniversiteyi ise Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Mimari Restorasyon bölümünü okuyarak gerçekleştirdi.

Çocukluk yıllarından beri sinemaya ilgi duyan ve bu alanda eğitimlere katılıp aynı zamanda belgesel filmleri çekmeye başlamıştır. Şanlıurfa ya olan memleket sevgisi onu memleketinin yerel ve yabancı turizmini bu şehre çekmek için belgesel filmlerine bu memlekette başlamış.Şanlıurfa’nın henüz hak ettiği değere ulaşmadığını ve bunun güçlenmesi için elinden gelenin en iyisini yapmak için çabaladığını fakat aynı desteği Şanlıurfa sevdalıları halkından da beklediğini belirterek onlardan bu konuda daha titiz olmalarını rica etmektedir.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

İşte 4 Dilde 4 Yandan Belgeseli...

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Ferdî doğan
  1 yıl önce
  Kardeşim böyle güzel projeleri bize sundugun için minnettarız başarı larinin devamı ini bekliyoruz
 • Çetin Uyguner
  1 yıl önce
  Urfa'nın tanıtılması için böyle girişimci gençlerin desteklenmesi gerek
 • Mehmet Doğukan
  1 yıl önce
  Başarılar. böyle gençlerin desteklenmesi gerekiyor.
 • Rıdvan
  1 yıl önce
  Kardeşim tebrik ederim. Yaptığın Projeleri severek takip ediyorum başarılar
 • HALİL ÇELİK
  1 yıl önce
  Başarılarının devamını dilerim koçum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x