7’den 70’e Binlerce Urfalı Kol Kola Yürüdü

7'den 70'e Binlerce Urfalı Kol Kola Yürüdü

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Urfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. yılı etkinlikleri gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile devam etti.

09 Nisan 2018 - 16:50

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Urfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. yılı etkinlikleri gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile devam etti. Mehteran ve atlı birliklerin öncülüğünü yaptığı yürüyüşe binlerce vatandaş katıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kurtuluş etkinlikleri sürüyor. Bu yıl yine birbirinden güzel etkinliklerle vatandaşları aynı çatı altında buluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu kez kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Tarihi çarşılar bölgesinde başlayan kortej yürüyüşü, Haleplibahçe havzasında son bulurken 7'den 70'e binlerce vatandaş kol kola girerek yürüyüşe eşlik etti.

 Haleplibahçe havzasında son bulan yürüyüş, mehteran ve folklor ekiplerinin gösterileriyle devam etti. Programda bir açıklamada bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İşgallere karşı milletin eğilmediğini belirtti.

ÇİFTÇİ, "VATAN İÇİN ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ"

Konuşmasında Başkan Nihat Çiftçi, "Bundan 98 yıl önce Şanlıurfalı ecdadımız birlik ve beraberlik içerisinde bu kutsal toprakların mücadelesini vermişlerdir. Ecdadımızın mücadeleci ruhu her zaman var olmuştur. Bu ruh, 15 Temmuz'da, Fırat Kalkanı Harekatında ve son olarak Zeytin Dalı Operasyonunda kendini göstermiştir. Gerek mülki erkan ve Askeri erkan gerek ise de tüm aileler birlik olmuştur. Söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır anlayışı ile her zaman birlikte ve beraberce vatanı savunmada şehit vermişiz ve vermeye de hazırız. Kurtuluş mücadelemizde gerek Onikiler, Kuvâ-yi Milliye gerekse de bu aziz vatan için şehit olmuş tüm ecdadımıza ve kardeşlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Onların anısına bizlerin çok çalışıp çok üretmesi lazım. Bir olup beraberce geleceği okuyarak bu topraklara hizmet etmemiz lazım" dedi.

ÇİFTÇİ, "VATANIMIZI SEVİYORSAK BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE AYNI HEDEFE İLERLEMELİYİZ"

Konuşmasının ilerleyen cümlelerinde Şanlıurfa'nın Türkiye'nin en genç ili olduğuna değinen Başkan Nihat Çiftçi, “Gençlere nasihatimiz şu ki; Vatanımızı seviyorsak bir ve beraber olacağız. Vatanımızı seviyorsak halaydaki gibi kol kola girip aynı hedefe doğru ilerleyeceğiz. Buna inancımız tamdır ve bu güne kadar şehit veren şehit ailelerine ve gazilerimizin önlerinde saygı ile eğiliyoruz. Şanlıurfa'mızın kurtuluş etkinleri devam ediyor. İnşallah programlarımız daha çoşkulu bir şekilde hep birlikte devam edecektir. Bu güzel programlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de bir konuşma yaparak ecdadın bu kutsal toprakları emanet ettiğini ve onları minnetle yad etiklerini belirtti.Öte yandan düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 20. Zırhlı Tugay Komutanı İsmail Hakkı Köseali, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, İlçe Belediye Başkanları ve Şanlıurfa protokol üyeleri katıldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Müslüm ÇAKAR
    1 yıl önce
    Mahalli Kurtuluş günleri okullar tatil olur mu? Kanun ve yönetmeliklere göre mahalli kurtuluş günleri artık tatil olmaz Hem orta öğretim kurumları hem de ilköğretim kurumları yönetmeliğinde yer alan, mahalli gümler için 1 gülük tatil ifadeleri yeni yönetmeliklerde yer almamıştır. Yeni orta öğretim ve ilköğretim yönetmeliğinde, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanuna atıfta bulunulmuştur. Bu kanunda, mahalli kurtuluş günlerini tatil olmasına dair bir düzenleme yoktur. Yapılan yeni mevzuat düzenlemeleri nedeniyle, mahalli kurtuluş günlerinin tatil edilmesi uygulamasının son bulduğu yönündedir…Yönetmenlikleri kim çıkarır veya değiştirebilir….Yine Bakanlık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü