71 Maddelik Torba Yasa Mecliste Milyonlarca Kişiye Müjde

71 Maddelik Torba Yasa Mecliste Milyonlarca Kişiye Müjde

Hükumet tarafından hazırlanıp Meclise gönderilmesi nedeniyle kesin olarak çıkacak bu Torba Kanun’da işsizlerden emeklilere, memurlardan askerlere kadar milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni düzenlemeler var.

03 Aralık 2018 - 09:09 - Güncelleme: 03 Aralık 2018 - 09:13

Hükûmet TBMM’ye çok geniş kapsamalı yenilik ve değişiklikler içeren tam 71 maddeden oluşan yeni bir “Torba Kanun”u gönderdi. Hükûmet tarafından hazırlanıp Meclise gönderilmesi nedeniyle kesin olarak çıkacak bu Torba Kanun’da işsizlerden emeklilere, memurlardan askerlere kadar milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni düzenlemeler var. Bütün bu yenilikleri siz değerli okurlarımız için kapsamlı bir şekilde değerlendireceğiz...

EMEKLİ AYLIĞININ FAZLA DÜŞMEMESİ İÇİN TABAN 

Özelikle çalışma süreleri 2008 yılından sonra ağırlıkta bulunan asgari ücretli ve düşük maaşla çalışanların aylık bağlama oranlarının da önemli ölçüde düşürülmesine bağlı olarak bunlara bağlanan emekli aylıkları oldukça düşük sevilere düşmeye başladı.

Öyle ki bağlanan maaşları görünce birçok emekli bunda yanlışlık olduğunu zannederek SGK'ya itiraz etmeye başladı. Bu problemlere çözüm amacıyla Torba Kanun'la emekli aylıklarının belirli bir rakamın altında kalmamasına yönelik taban öngörülmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu