Abdulkadir Yüksel Birecik’te Defin Edilecek

Abdulkadir Yüksel Birecik'te Defin Edilecek

Şanlıurfalı Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel’in cenazesi Birecik’te İkinci namazına müteakip aile mezarlığına defin edilecek

25 Eylül 2017 - 23:22

Şanlıurfa Birecikli AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel 55 Yaşındaki Kalp Krizinden dolayı hayatını Kaybetti. Şanlıurfalı Vekil Abdulkadir Yüksel İçin 26.09.2017 Tarihi saat 11.00’de Türkiye Büyük Millet Meclisinde Cenaze Töreni Yapılacak.

TBMM Yapılacak Cenaze Töreninin ardından Şanlıurfalı Vekil Abdulkadir Yüksel’in cenazesi Uçak İle Gaziantep’e inecek. Şanlıurfalı Vekil Abdulkadir Yüksel’in cenazesi kara yolu ile Şanlıurfa Birecik İlçesine getirilecek.

Şanlıurfalı Vekil Abdulkadir Yüksel’in cenazesi Birecik’te İkinci namazına müteakip aile mezarlığına defin edilecek.

Abdulkadir Yüksel Kimdir ?

1962 yılında Şanlıurfa ili Birecik ilçesi doğumludur. Babası Müslüm YÜKSEL,Suruç ilçesi eşrafından İstiklal madalyalı Galip Beyzade Müslüm Bey’in oğludur. Müslüm YÜKSEL Demokrat Parti ve sonrasında Adalet Partisi’nde siyaset yapmış,önce bir dönem Şanlıurfa ili Suruç ilçesi belediye başkanlığı,daha sonra bir dönem Birecik ilçesi belediye başkanlığı yapmıştır. İlk,orta ve lise öğrenimini Birecik’te tamamlamıştır. Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur.1994 yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP)den aday olan Abdülkadir YÜKSEL %52'lik bir oy oranı ile belediye başkanı seçilmiştir. 5 yıl bu görevi başarıyla ve şerefli bir şekilde sürdürdükten sonra 5 yıl başkanlığa ara vermiştir. 1999-2004 yılları arasındaDoğru Yol Partisi (DYP) Birecik İlçe Başkanlığı yapmıştır. 2004 yerel seçimlerinde halktan gelen yoğun talep üzerine yeniden aday olan Abdülkadir YÜKSEL %45 oy oranında oy alarak İkinci kez belediye başkanlığına seçilmiştir 2004 yerel seçimlerinde almış olduğu %45 oranında ki oy Doğru Yol Partisi(DYP)’ninyerel seçimlerde Türkiye'de ulaştığı en yüksek oy oranıdır.5 yıllık görev süresince vadettiği hizmetlerin tamamından fazlasını gerçekleştirmiştir. Dürüst, ilkeli, halk ile iç içe siyaset yapmış, ayrımcılığa, siyasi çekişmelere müsaade etmeden kardeşlik temelinde eşit, adil belediyecilik anlayışını hâkim kılmıştır.Kendisi için yönetimde en önemli ilkesi fırsat eşitliğidir. Referansı her zaman ilçe ve bölge halkı olmuştur. 12 Eylül 2010 tarihli anayasa referandumunda Evet oyu kullanacağını ilan edip o dönem üyesi olduğu Demokrat Parti (DP)’den istifa etmiş ve AK Parti saflarında siyasi mücadelesini sürdürmeye başlamıştır.Abdülkadir YÜKSEL evli ve 3 çocuk sahibidir.

26. Dönem Gaziantep Milletvekili -AK PARTİ Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, 1994-1999, 2004-2009 Birecik Belediye Başkanı, Saha Siyasetçisi, Eczacı Abdulkadir Yüksel kalp krizi sonucu vefat etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükelçi Önen Çalışmalarını Sürdürüyor
Büyükelçi Önen Çalışmalarını Sürdürüyor
Vali Erin Devlet ve Millet Arasında Gönül Köprüleri Kuruyor
Vali Erin Devlet ve Millet Arasında Gönül Köprüleri Kuruyor