Aday Adayı Çağlar Yılmaz, 24 Haziran Var Olma Meselesidir

Aday Adayı Çağlar Yılmaz, 24 Haziran Var Olma Meselesidir

MHP MYK Üyesi Dr.Ömer Çağla Yılmaz MHP’den Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olması ile ilgili Şanlıurfa 63 Haber'e açıklamalarda bulundu.

11 Mayıs 2018 - 15:22

MHP MYK Üyesi Dr.Ömer Çağla Yılmaz MHP’den Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olması ile ilgili Şanlıurfa 63 Haber'e açıklamalarda bulundu.Ömer Çağlar Yılmaz, Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği bugünlerde yaklaşan 24 Haziran seçimleri, adeta bir ‘var olma’ meselesi haline gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 3 tarafı deniz 4 tarafı düşmanlarla çevrili bir şekilde kurulmuş. O günden beri de yıpratılmaya, haritalar üzerinden paylaşılmaya çalışılmıştır. Üzerinden yaklaşık 2 yıl geçen ve Bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli'nin Türk milletinin yanında tavır almasıyla püskürtülmesi sağlanan l5 temmuz hain darbe teşebbüsü değil bizler, ilkokula giden çocuklarımızın bile hafızalarında tazeliğini koruyor. Allah bize o günleri tekrar yaşatmasın.

Yine, küresel güçler tarafından maşa olarak kullanılan terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadeleler de ve son olarak Afrin operasyonlarında yitirdiğimiz şehitlerimizin kanları henüz kurumamıştır. Allah gazilerimizden razı olsun. Onların aileleri bizlere emanettir. Bütün bunları yaşatırken taşeron örgütlerin hain planlarının arkasına saklanan düşmanlarımız, beraberliklerini gizleme ihtiyacı bile duymayacak hale geldiler.

Milliyetçi Hareket Partisi kuruluşundan bugüne kadar dik duruşundan taviz vermemiş, Türkiye Cumhuriyet Devletini ilelebet Yaşatma ülküsünden asla vazgeçmemiş, onurlu bir partidir. Tercihlerini her zaman ‘’önce ülkem ve milletim" ilkesiyle yapmış ve günlük hesapların ötesinde mutlu yarınlara köprü olmuştur.

Bu tavrın gereği olarak da 24 Haziran seçimleri sürecinde milli safları sıklaştırmış, Cumhur ittifakının temellerini atmıştır. Cumhur ittifakı, ülkemizin geleceğine ipotek koymaya çalışanlara, millet aklının cevabı ve suratlarına indirilen bir tokat hüviyetindedir. Bu tavır, ülkemizin var olma mücadelesi olan kurtuluş Savaşında şan alan, nam salan Şanlıurfalılara hiçbir zaman yabancı olmamıştır. Ben dâhil bütün hemşerilerimiz, dedelerimizin şanlı mücadelesini dinleyerek büyüdük. O mücadeleleri türkülerimize nakşettik. Şimdi de ‘’yaşasın Urfalılar teslim olmadı’’ şiarıyla ve başımız dik yürüyerek, bu kutlu mirası çocuklarımıza taşıma gayreti içerisindeyiz.

Ömer Çağlar Yılmaz Kimdir diye soracak olursanız, birçok gönüldaşımız bilmekle beraber; çocukluğunda öncelikle ailesi tarafından milli ve manevi değerlerini aşılandığı, bu ruhla gençliğini ve birikimlerini harmanlayan, "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturuna sahip bir hekimdir.  Hayatta, seferin bizden, zaferin Allah'tan olduğuna inanmış, Hz. İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca inancıyla mücadele etmeye çalışmış ve hep çalışacak olan bir kardeşinizdir. Memur bir babanın çocuğu olarak memleketin her köşesinde bulunmuş, memleketin her köşesini bir bilmiş, seçim vesilesiyle de her zaman kendini ait hissettiği topraklarla kucaklaşma fırsatı bulmuş bir hemşerinizdir.

İnanmış her insanın en temel vazifesinin, işinde en iyi olmak olduğunun bilincindeyim. Bu yüzden, kardiyoloji uzmanı olarak mesleğimin gereğini gece gündüz demeden yerine getirmeye gayret ediyorum. Hekim olmanın; sizlerin dualarını almak ve Allah'ın şafi isminin bir vesilesi olmakla beraber toplumsal sorunların çözümüne katkısı da göz ardı edilemez. Bir hastalığa yaklaşımda nasıl ki biz hekimler öncelikle koruyucu tedbirleri alıyor, teşhis ve tedavi planları yapıyorsak, toplumsal olaylara da sistemli yaklaşmak zaruridir.

7 Haziran 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili Adayı olarak karşınıza çıktığımda elimizden bir reçetemiz olduğunu söylemiştim. O günden bugüne memleketimiz de, Şanlıurfa’da devam eden sağlık uygulamalarında ki yetersizlikler, kırsal bölgede hayatı felç eden elektrik kesintileri, yollar da ziyan olan mevsimlik işçilerin problemleri için reçetemiz hazırdır.

Vatanımıza kasteden FETÖ, PKK, PYD, DEAŞ ve benzeri tasması dışarıda örgütler ve tasmanın sahipleri ile süren amansız mücadele de Milliyetçi Hareket Partisi bütün varlığı ile sahaya inmiştir. Bu davaya gönül vermiş bir kardeşiniz, Milliyetçi Hareket Partisi merkez yürütme kurulu üyeliği vazifesini icra eden bir dava arkadaşınız olarak bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin izinde, sizlerin ve aziz milletimizin huzurunda 24 Haziran seçimleri için milletvekilliği aday adayı oldum.Biz birlikte büyük ve güçlü Türkiye’yiz. Hepinize destekleriniz için şimdiden teşekkür eder, seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim. Dedi (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

 

2018/05/2018-05-11-15-29-08.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem