Aday Öğretmenlerin Yetiştirilme Toplantısı Yapıldı

Aday Öğretmenlerin Yetiştirilme Toplantısı Yapıldı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Aday Öğretmenlerin Yetiştirilme süreci toplantısı yapıldı.Toplantıda Aday Öğretmenler sorularına cevap buldu.

09 Nisan 2018 - 18:20

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Aday Öğretmenlerin Yetiştirilme süreci toplantısı yapıldı.Yapılan toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, Öğretmen Yeterlilikleri ve Kalite Geliştirme Daire Başkanı Mustafa Baki Babaoğlu,  İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan,  Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Yağmurlu ile merkez ve ilçelerde görev yapan aday öğretmenler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşması Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan tarafından yapıldı. Köylerde ve şehirlere uzak yerlerde öğretmenlik yapan öğretmenlerimizin görevlerini en uygun şartlarda sürdürmeleri için büyük çaba harcadıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan konuşmasının devamında şunları söyledi.

‘’ Urfa’da hem kritik bir dönemde hem de stratejik bir bölgede görev yapıyorsunuz. Burada sizin terinizin son damlasına kadar akıtmanız ve bu maarif davası için mücadele etmeniz devlet için, millet için çok önemli. Eğitimde başarı sizlerle alakalı; biz inanıyoruz ki siz isterseniz bütün imkansızlıklara, yetersizliklere rağmen başarılı nesiller başarılı bireyler yetiştirebilirsiniz.2 yıl içerisinde Şanlıurfa’nın eğitimdeki fiziki altyapısını Türkiye ortalamasına yaklaştırmış olacağız. Bütün öğretmenlerimiz sıkıntılarını, problemlerini, projelerini Benimle, Müdür Yardımcılarımızla, İlçe Müdürlerimizle, Şube Müdürlerimizle her an paylaşabilirler. Yönetim anlamında kapımız size 24 saat açık.’’

Açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin Aday Öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada ‘’ Türkiye’nin farklı şehirlerinde göreve başlamış geçen yıl ve önceki yıllarda sınavları kazanmış ve atanmaya hak kazanmış öğretmen arkadaşlarımıza sayısal olarak aday öğretmen sayısının en fazla olduğu il 3670 ile Şanlıurfa’dır. Öneri ve görüşlerinizi alarak bu kurumu daha ileri daha nitelikli hale getirmek amacıyla Türkiye’nin farklı bölgelerindeki aday öğretmenlerimizi ziyaretlere başladık. Aday öğretmen sayısının en fazla olduğu il Şanlıurfa olduğu için de ilk ziyaretimizi burada sizlerle yapmak istedik. Bizler sizlere adaylıktan başlayıp daha sonra devam eden hizmet içi eğitimlerinizden sorumlu birim olarak sahada sizleri ziyaret edip bakanlığımızın yapmış olduğu bazı çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunmak istedik. ‘’ dedi. Toplantı, Milli Eğitim Bakanlığı Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin’in Aday Öğretmenlere; Öğretmen stratejileri Ana Temaları, Amaçlar ve Hedefler, Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterliliği konularında yaptığı sunum ve sonrasında soru-cevap kısmıyla son buldu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa'da sosyal yaşam sokağı açıldı
Şanlıurfa'da sosyal yaşam sokağı açıldı