Ağrısız Doğum için Şanmed Hastanesi Hizmette

Ağrısız Doğum için Şanmed Hastanesi Hizmette

Şanlıurfa Özel Şanmed Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. Selda Demirel, en şiddetli olan doğum sancısıyla ilgili artık ağrısız sızısız bir doğum gerçekleştiğini açıkladı.  

07 Ocak 2018 - 15:33 - Güncelleme: 07 Ocak 2018 - 16:26

Her gün ilerleyen tıpta önemli bir gelişme daha yaşandı. Şanlıurfa Özel Şanmed Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. Selda Demirel, en şiddetli olan doğum sancısıyla ilgili artık ağrısız sızısız bir doğum gerçekleştiğini açıkladı.  

Özel Şanmed Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. Selda Demirel, konuyla ile ilgili yaptığı açıklamada; Doğum ağrısı kendine has özellikleri olan çok yönlü bir ağrıdır ve genellikle çok şiddetlidir. Günümüz anneleri artık çok şanslı! Çünkü epidural doğum dediğimiz halk arasında prenses doğum olarak bilinen yöntem ile hastamızın bel bölgesine özel bir kateter ile anestezi uygulanmak olup hastanın belden aşağı bölgesi uyuşturulmaktadır. Bu yöntemin ne anneye nede bebeğe herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yine bu yöntem ile anne doğum sancılarından kurtulmakta, psikolojik olarak rahatlamakta, doğum sonu yorgunluk ve bitkinlikten kurtulmakta, yaklaşık 2 saat içerisinde yürüyebilmektedir. Bu yöntemin doğumdan korkan anne adaylarına büyük kolaylık sağladığını söyleyen Dr. Selda Demirel hastanemizde bu yöntemin sık kullanıldığını ve hastalarımızın gayet memnun olduğunu sözlerine ekledi.

Şanlıurfa Özel Şanmed Hastanesi, 7-24 mesai kavramı olmadan çalışan, 24 Metre Yol Kavşağında Şanlıurfalılara Hizmet Veriyor.İletişim Numarası 444 61 40

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti