Ahmet Yesevi’de yeni park çalışması-Videolu Haber

Ahmet Yesevi’de yeni park çalışması-Videolu Haber

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi Ahmet Yesevi Mahallesindeki 4 bin 318 metrekare alan üzerinde yürütülen park yapım çalışmaları sürdürülüyor.

23 Ekim 2017 - 21:49

‘Yemyeşil Haliliye’ sloganıyla yeşil alan ve parkların sayılarını arttırmaya yönelik çalışmalar kapsamında Ahmet Yesevi Mahallesindeki 4 bin 318 metrekare alan üzerinde yürütülen park yapım çalışmaları sürdürülüyor.

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un ‘Yemyeşil Haliliye’ hedefi ile çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mevcut parklarda düzenlemeler yaparak,  yeşil alanların miktarını arttırmak için yoğun çaba harcıyor.

Ahmet Yesevi Mahallesinde 9821 Sokak ile 9844 Sokakların birleştiği noktadaki 4 bin 318 metrekarelik alanda başlatılan park yapımı Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla sürdürülüyor. Peyzaj planı tamamlanan parkın üst yapı çalışmalarında da sona yaklaşıldı. Üst yapının ardından parkın ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları ile bank ve piknik masalarının monte işlemlerini gerçekleştirecek.

Parkın kısa sürede hizmete açılması planlanırken, Devteşti Mahallesinde de devam ettirilen 7 yeni parkın yapımında da sona yaklaşıldığı açıklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ertekin Ailesinin Acı Günü
Ertekin Ailesinin Acı Günü
Tenis Oyun Dünyası Açılışa Gün Sayıyor
Tenis Oyun Dünyası Açılışa Gün Sayıyor