AK Parti Şanlıurfa Aday Adayları Toplantısında Şok Olay

AK Parti Şanlıurfa Aday Adayları Toplantısında Şok Olay

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adaylarının bir araya geldiği iftar programından şok olay yaşandı.Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba Aday Adayına sert tepki göstererek dışarı attırdı.

28 Mayıs 2018 - 20:28

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adaylarının bir araya geldiği iftar programından şok bir olay meydana geldi İftar Programında ise gergin anlar yaşandı. Bakan Fakıbaba Listeler ile ilgili konuşurken  yanına giden Aday Adayı Abdulkadir İkbal, Arkadaşlar "Ben bu arkadaşımızın konuşmasını dinlemek istemiyorum Dedi.İkbal’ın bu sözlerine Ahmet Eşref Fakıbaba Sert Tepki göstererek, Dinlemek istemiyorsan neden geldin çek git sözleri ile İftar Programına Gerginlik Damga Vurdu.

Konu ilgili Açıklama Yapan Abdulkadir İkbal,27.05.2018 pazar günü akşamı Şanlıurfa Ak Parti teşkilatının daveti üzerine iftar yemeğinde aday adayları davet edilmişti. Bu davete icabet eden bazıları gelmişti. Sayın Milletvekilleri ve Belediye Başkanımızın konuşmasından sonra tarım ve hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba söz aldı.

Sayın Fakıbaba konuşmasını yaparken yanına gittim ve şöyle dedim Arkadaşlar "Ben bu arkadaşımızın konuşmasını dinlemek istemiyorum" dedim ve zaten salondan ayrılacaktım. Çünkü bu ifadeden sonra salonda olmamın hiç bir anlamı olamazdı.

Ahmet Eşref Fakıbaba Öyle ise neden geldin çek git. Bunu dışarı atın ve bir çok şeyler söyledi. O sırada Urfa milletvekili Sayın Halil Özcan ağabey dışarıda. Bir çay içelim dedi ve kendisiyle birlikte salondan çıktık.

Benim tepkim partime asla değildi. O zatın şahsına münhasır idi. Çünkü O Belediye başkanlığı yaptığı sırada 800 dönüm birinci sınıf tarım arazinin üzerine Şutim'i yaptı.Rabia meydanını yaptı defalarca onarıldığı ve büyük paralar harcandığı halde hala bitirilmiş değil. Urfa otogarını dağları yararak üç kat yerin dibine gömdü. Kırma parası çekme parası ne kadar olduğunu bilmiyorum. Ayrıca eski otogarın yerini bir iş adamı tarafından yaptırılan c ami ile birlikte bir AVM ye sattı Dev Teşti ve Süleymaniyede yapılan imarın felaketini gidin görün. Daha nelerde neler. Sayın Reisicumhura bunları zamanı olsa bunları kendine gösterebilsek acaba ne der. Çünkü benim evlatlarım ve torunlarım bu şehirde yaşayacaklar bunların tahlilini yapmak hakkımız değilmi.

Bütün bunları âcizane bildiğim için Fakıbabaya bir şey söylemenin büyük bir görev olacağını düşündüm. Sayın Fakıbaba bir siyasetçi olarak neden tepki gösterdiğimi sorabilirdi. Asla böyle bir yola girmedi ve nerede ise ağzına geleni söyledi. Bu üslup karşısında birçok insan hayret etti. Doğrusu Fakıbabayı böyle bir siyasi anlam ve nezaketten uzak ifadeleri son derece incitici idi.

Ben bütün bunlarla beraber hem AK Partinin yanındayım.Ancak bu tür söylemlerle Ak Partinin fayda değil zarar göreceğine inanıyorum. Durumu saygıyla kamuoyuna bildiririm.İfadelerine Yer verdi.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Sacit
  10 ay önce
  Fakkıbaba urfadan elini çekmediği sürece urfaiflah olmaz
 • Mehmet beyaz
  10 ay önce
  Benim hakkin esrof fakibayo ha..Benim hakkim esref fakibaya haram zikkkm olsun evlatların çıksın allah bildiği gibi yapsin şanlıurfa halki ve piazzada çalışanlar eski otogarda yikilan camii yüzünden iflah olmuyorlar
 • M. Bb
  10 ay önce
  Kardeşim bu memleket adam olmaz. Boşuna zorlamayın. Ya park ücretine ne demeli. Kuzu gibiyiz. Varmı bir itiraz eden. Gündiler. A l fişi ver parayı.
 • toprak
  10 ay önce
  abdulkadir bey otoğar 3 kat yerin dibine gömüldü doğrudur 500 yataklı devlet hastaneside 5 kat gömüldü şutim yeri birinci sınıf dedigin yer marol yeşil soğan tarlasıydı gel gelelim memlekette trafik karban çorbar park sorunu var şuanda bana kalırsa balıklı gölü araç trafigine kapatılıp müzeye yakın çok katlı otopar yapılmalı eski otoğar dedigin eskiden idrar kokusundan geçilmiyordu şimdiki yer avm oldu avm olmasaydı memlekete hilton dedemam nevali gibi oteller yatırım yaparmıydı ha yanlış varmı tabiki vardır yapılan doğruları desteklemeliki yanlışları tartışalım artık memleket genişlemeli şıkışa şıkışa yaya bile yürümez haldeyiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Minibüsün altında kalan çocuk öldü
Minibüsün altında kalan çocuk öldü