AK Parti Şanlıurfa’da Kimler Aday Adayı Oldu

AK Parti Şanlıurfa'da Kimler Aday Adayı Oldu

SGK başkanı Selim Bağlı, Habip Arslan, Zeynel Abidin Beyazgül,İbrahim Halil Arslan, Nusret Urmak istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu

27 Nisan 2018 - 00:18 - Güncelleme: 27 Nisan 2018 - 00:43

SGK başkanı Selim Bağlı, Habip Arslan, Zeynel Abidin Beyazgül, ŞUSKİ Daire Başkanı İbrahim Halil Arslan, Nusret Urmak istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.Ankara'daki başvurular dışında AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında şimdiye kadar 22 kişi Milletvekili aday adaylığı için başvurdu, Müracaatlar Devam Ediyor.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül il başkanlığı görevinden istifa etti. Beyazgül AK Parti Şanlıurfa Milletvekilliği için müracaat edecek. Sosyal Güvenlik Bakanlığı SGK başkanı Selim Bağlı’da görevinden istifa etti. Bağlı’nın Şanlıurfa veya Gaziantep ilinden müracaat etmesi bekleniyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Reform Genel Müdürü Emin İzol görevinden istifa ederek AK Partiden Milletvekili Aday adaylığına müracaat edecek. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Habip Arslan’da istifa etti. AK Parti’den milletvekilliği için Müracaat edecek. AK Parti Eski milletvekillerinden Seydi Eyüpoğlu’da Ankara’da AK Parti Milletvekili aday adayı oldu. ŞUSKİ Daire Başkanı İbrahim Halil Arslan’da görevinden istifa etti. AK Parti’den milletvekili aday adayı olacak. BELSAN Genel müdürü Nusret Urmak görevinden istifa ederek Şanlıurfa’dan Milletvekili aday adayı olacak. AK Parti eski İl Başkan Yardımcılarından Ziraat Yüksek Mühendisi Ömer Hacıkâmiloğlu, Harran Üniversitesindeki görevinden istifa ederek AK Partiden Şanlıurfa Milletvekili aday adayı oldu.

Bugüne kadar AK Parti’den aday adaylığına müracaat edeceğini belirtenler arasında; Fatih Bucak, Abdullah Barut, Siverek’ten Ahmet Kıran, Ayhan Timurtaş’ın da aday adaylık için müracaat edecekleri belirtildi. Mevcut Milletvekillerinin Faruk Çelik ve Ahmet Eşref Fakıbaba dışındaki vekillerin müracaatlarını yapması bekleniyor.

Faruk Çelik ve Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’nın aday olup olmaması ise Başbakan Binali yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarına göre olacağı belirtiliyor.

Gaziantep’de yayınlanan Gaziantep doğuş adlı internet sitesi Fakıbaba ile ilgili iddia bulanarak; Fakıbaba’nın Gaziantep’den aday gösterileceğini belirtti. İddiada Gaziantep’i tanıyan ve şehrin damadı olan Fakıbaba’nın aday gösterilmesi ise Gaziantep’te yaşayan bir çok kesim tarafından olumlu karşılandığını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aksak’ın Görüşmeleri Meyvesini Vermeye Başladı
Aksak’ın Görüşmeleri Meyvesini Vermeye Başladı
Bakan Koca'dan Viranşehir'e Müjde
Bakan Koca'dan Viranşehir'e Müjde