Akar, Operasyonlar hukuka uygun şekilde yapılıyor
Reklam
Reklam

Akar, Operasyonlar hukuka uygun şekilde yapılıyor

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR Şanlıurfa Akçakale'de terör örgütleri ile mücadele ile ilgili açıklamalarda bulundu

01 Eylül 2017 - 11:23 - Güncelleme: 02 Eylül 2017 - 14:23

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, Şanlıurfa Akçakale'de 2’nci Hudut Tabur Komutanlığında incelemelerde bulundu.Orgeneral Hulusi AKAR Şanlıurfa Akçakale'de terör örgütleri ile mücadele ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Haberin Ayrıntıları

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan ÖZBAL ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ ile birlikte Kurban Bayramı münasebetiyle ziyaretlerde bulunmak üzere 31 Ağustos 2017 tarihinde Şanlıurfa’ya geldi.

Orgeneral Hulusi AKAR ve beraberindeki heyet, müteakiben 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı Akçakale’ye giderek incelemelerde bulundu. Burada görev yapmakta olan kahraman hudut bekçilerimizin bayramlarını kutlayarak birlikte akşam yemeği Yedi. Ziyarete Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN de iştirak etti.

Akşam yemeğinin ardından askerlere  hitap eden Orgeneral Hulusi AKAR, konuşmasında “hudut namustur” anlayışıyla sınırlarımızın etkin şekilde korunmasına önem verildiğini, son dönemde bu kapsamda ciddi başarılar sağlandığını, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içinde ve sınır ötesinde teröristle mücadele harekâtına azim ve kararlılıkla devam ettiğini, başta PKK, PYD, YPG, DEAŞ ve FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleri ile mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edileceğini, operasyonların hukuka uygun şekilde icra edildiğini ve sivillerin zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterildiğini ifade etti, kahraman askerlerimize başarılar diledi.

Orgeneral Hulusi AKAR ve beraberindeki heyet bölgede bulunan birliklerde inceleme ve ziyaretlerine devam ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afrin'e Zeytin Dalı Operasyonu Başladı
Afrin'e Zeytin Dalı Operasyonu Başladı
Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı Gerçekleşti
Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı...