Akçakale Belediyesi Taşındı-Videolu Haber

Akçakale Belediyesi Taşındı-Videolu Haber

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi ihtiyaca cevap veremeyecek hale gelen eski belediye hizmet binasının yerine yeni hizmet binasına taşındı.

01 Nisan 2018 - 17:40

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi yeni hizmet binasına taşındı. Akçakale’de, 110 bini ilçe halkı, 120 bini Suriyeli sığınmacı olmak üzere 230 bin nüfusa ulaşan Akçakale’de ihtiyaca cevap veremeyecek hale gelen eski belediye hizmet binasının yerine yeni hizmet binasına taşındı. Temeli 12 Mayıs 2017’de atılan Akçakale Belediyesi hizmet binası faaliyete geçti. 4 bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilen ve proje maliyeti 4 milyon 120 TL olan ve her biri bin 250 metre kare genişliğindeki üç katlı hizmet binası, teknolojik altyapısı, toplantı salonları, engelli yaşlı birimleri ve çağdaş mimari tasarımlar bulunuyor.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, yeni hizmet binasının ilçenin yeni yüzü olacağını ifade ederek, “ Bunlardan birinin de yeni belediye hizmet binası olduğunu, uzun vadeli düşünülerek inşa edilen binanın Akçakale’ye yakışır bir şekilde tasarlandığını ve birbirinden önemli bu eserlerin ilçe halkına hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Şıh Maksut ve On İkiler Mahallelerine Müjde
Şıh Maksut ve On İkiler Mahallelerine Müjde