Akçakaleliler MR Cihazı İstiyor

Akçakaleliler MR Cihazı İstiyor

Nüfusunun 100 bini geçen Şanlıurfa Akçakale İlçesind MR cihazının olmayışı vatandaşlar tarafından tepki aldı

08 Temmuz 2017 - 00:45 - Güncelleme: 08 Temmuz 2017 - 19:06

Nüfusunun 100 bini geçen Şanlıurfa Akçakale İlçesind MR cihazının olmayışı vatandaşlar tarafından tepki aldı.Konu ile İlgili Akçakale devlet hastanesi Başhekimi Şeyhmus Göz, açıklamalarda bulundu

Akçakale devlet hastanesi Başhekimi Şeyhmus Göz, ilçe halkının MR cihazı ile ilgili taleplerin olduğunu, bu cihaz için girişimleri başlatılacağını söyledi.

Akçakale nüfusunun 100 bini geçtiğini ve devlet hastanesinde MR cihazı ile ekipmanının olmadığını dile getiren Kadir Akbay adlı vatandaş duruma tepki göstererek yetkililerden ilgi beklediğini söyledi. Akbay konuşmalarını şöyle sürdürdü "Akçakale ilçesi devlet hastanesi görüntü itibarıyla güzel. İçindeki hizmet itibarıyla çok güzel. Yalnız eksik ekipmanlardan dolayı, özellikle MR cihazından dolayı , burada 100 bin kişilik nüfus zorluk yaşıyor. O kadar sorunla karşılaşıyoruz ki MR cihazının eksikliğinden dolayı, insanlar Şanlıurfa'ya gitmek zorunda kalıyor. Urfa'daki hastanelerde randevu sistemi var. Bu randevu sisteminden dolayı gece geç saatlere kadar kalmak zorunda oluyoruz.

Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Şeyhmus Göz, ilçe halkının MR cihazı ile ilgili taleplerin olduğunu,bu cihaz için girişimler başlatılacağını dile getirerek" Akçakale devlet hastanesinde Suriyeli misafirlerimizden dolayı, son dönemlerde çok büyük yoğunluk yaşamaktayız. Başhekimlik süresince bazı hastaların bizlerden talebi oldu. Bu taleplerden biride MR cihazımızın olmayışı. Biz Akçakale halkımıza söz verdiğimiz gibi, diyaliz ünitemizi hizmete açtık. Bizler MR konusunda da Allah'ın izniyle gerekli yerlerle görüşme yapacağız. Bu görüşmelerimizin olumlu geçeceğini düşünüyorum. Bu konuda büyüklerimiz ve genel sekreterliğimiz ile görüşmelerimiz neticesinde MR cihazımızı Akçakale'ye kazandıracağız "diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fıstık Ağaçları Neden Yaprak Döküyor ?
Fıstık Ağaçları Neden Yaprak Döküyor ?
Saraç’tan Taksiciler Derneğine Ziyaret
Saraç’tan Taksiciler Derneğine Ziyaret