Alanya’da el konulan 5 okulun ismi değişti

Alanya'da el konulan 5 okulun ismi değişti

Antalya'nın Alanya ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'yla (FETÖ-PDY) bağlantılı olduğu gerekçesiyle el konulan 5 okulun ismi değiştirildi.15 Temmuz...

01 Eylül 2016 - 13:59 - Güncelleme: 01 Eylül 2016 - 14:28

Antalya'nın Alanya ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'yla (FETÖ-PDY) bağlantılı olduğu gerekçesiyle el konulan 5 okulun ismi değiştirildi.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Alanya'da FETÖ'yle bağlantısı bulunduğu tespit edilen 5 özel okul kapatılarak tüm varlıkları ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğüne devri gerçekleşmişti. Devir işlemlerinin ardından 15 Temmuz Şehitlerimin isimleri okullara verildi.
Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile el konulan okulların aslına uygun değerlendirildiğini bildirdi.
İlçedeki 5 özel okulda şehit isimlerinin yaşatılacağını belirten Tanrıseven, "Milli Eğitim Müdürlüğüne devri gerçekleşen okullarda 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin yanı sıra 15 Temmuz'un kahraman şehidi Ömer Halisdemir ve PKK terör örgütü tarafından şehit edilen Coşkun Nazilli'nin isim ve hatıraları yaşatılacaktır. Çalışmalar sonucunda Özel Hayat Ufuk İlkokulunun ismi Şehit Coşkun Nazilli İlkokulu, Özel Ufuk Ortaokulunun adı Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu, Özel Ufuk Anadolu Lisesi, Özel Ufuk Fen Lisesi ve Özel Ufuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi de 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ve Alanya Bilim ve Sanat Merkezi olarak değiştirildi." dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ASKON’dan Sağduyu Çağrısı
ASKON’dan Sağduyu Çağrısı
Anne Bucak’tan Gülpınar’a Miting
Anne Bucak’tan Gülpınar’a Miting