Altun, Kantincilerin Sorunları Milli Eğitim Müdürlerine iletti

Altun, Kantincilerin Sorunları Milli Eğitim Müdürlerine iletti

Şanlıurfa'daki Okullarda Kantincilik Yapan Bakkallar ve Bayiler Odası üyeleri aşadıkları ve yaşanan sorunlarını Şanlıurfa il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerine anlattılar.

28 Eylül 2017 - 20:53

Eğitimin ve öğretimin paydaşlarından olan Şanlıurfa’daki okul Kantincileri okullarda yaşadıkları ve yaşanan sorunlarını bir daha yaşamamak ve yaşatmamak, sağlıklı ve başarılı bir eğitim ve öğretim sezonu yaşanmasına katkı sağlamak amacıyla Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun ile birlikte İL Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Karaköprü Milli Eğitim Müdürü Murat Yanmaz, Eyyübiye Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demir, Haliliye Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural ve şube müdürleri katıldılar.

Toplantıda bir konuşma yaparak üyelerinin sorunlarını anlatan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun “Yeni eğitim ve öğretim dönemi Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize, Velilerimize Milli Eğitim Camiamıza ve kantinci üyelerimize hayırlara vesile olmasını dilerim. Bizler de kantinciler olarak başarılı bir eğitim ve öğretim sezonun geçmesi için tüm gayretlerimizi sarf edeceğiz. Katılımlarından dolayı tüm müdürlerimize teşekkür ederiz. Üyelerimizin Başlıca sorunları şunlardır; Ders saatlerinde öğrenciler okul dışına bırakılmasın, Okula dışarıdan Döner gibi yasaklı yiyecekler sokulmasın, okullara güvenlik görevlisi verilsin ve bodrum kattaki kantinler daha sağlıklı ortamlara taşınsınlar. Tekrar toplantımıza katılarak bizleri onurlandırdıkları için İL milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şerafettin Turan’a ve tüm ilçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ederim, inanıyorum ki Müdürlerimizin çalışmaları sonucunda Şanlıurfamız eğitim alanında çok ileriye tırmanacaktır.” dedi. Daha sonra bir açıklama yapan Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan “Bizleri bir araya getiren Başkanımız Mehmet Altun’a teşekkür ederim. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız ve Hükümetimiz Eğitim konusunda Şanlıurfa’ya çok önem veriyor. Bunun göstergesi olarak da geçtiğimiz günlerde sayın Başbakanımız Eğitim ve öğretim dönemizin ilk zilini Şanlıurfa da çaldı. Eğitim alanında Şanlıurfa olarak Türkiye’nin çok gerisindeyiz biz bunun farkındayız fakat bununla ilgili olarak Hükümetimizin ve Sayın Bakanımız Fakıbaba’nın gerek derslik açığı gerekse öğretmen açığını kapatmak için üstün gayretleri var önümüzdeki günlerde Şanlıurfa’ya atanacak olan yeni öğretmenlerle öğretmen açığımızı kapatacağız. Ayrıca aylardan beri yaptığımız çalışmalar sonunda 150- 200 tane okul yeri tespit ettik 2019 yılına kadar bu okulları tamamlayarak Şanlıurfa halkının hizmetine sunacağız. Derslik sayımızı arttırarak sınıflardaki öğrenci sayısın düşüreceğiz. Kantincilerle ilgili anlattığınız sorunları da biz daha önceden biliyoruz bunların giderilmesi için gerekli çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Halid Yıldız Samsat'ta Göreve Başladı
Kaymakam Halid Yıldız Samsat'ta Göreve Başladı
Başkan Çiftçi Urfalı Yazarlar ile Bir Araya Geldi
Başkan Çiftçi Urfalı Yazarlar ile Bir Araya Geldi