Anaokulu Öğrencileri Hayvanları Tanıdı

Anaokulu Öğrencileri Hayvanları Tanıdı

Karaköprü İlkokulu anaokulu öğrencileri Dünya Hayvanları Koruma Gününde düzenlenen bir etkinlikle çeşitli hayvanları tanıma fırsatı buldu.

04 Ekim 2018 - 22:53

Karaköprü İlkokulunda eğitim öğretim gören anaokulu öğrencileri Dünya Hayvanları Koruma Gününde düzenlenen bir etkinlikle çeşitli hayvanları tanıma fırsatı buldu.

Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yapılan alan gezisinde farklı türdeki hayvanı gözlemleme fırsatı bulan minik öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkardı. Çocuklara, hayvan sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, öğretmenleri tarafından hayvanların türleri hakkında minikler bilgilendirilirken meraklı gözlerle anlatılanları dinleyen öğrenciler de hayvanların yaşama tutunabilmesi için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Anaokulu öğretmeni Bircan Şahin, yaptığı açıklamada, “Gezegenimizi paylaştığımız diğer canlı türlerinden olan hayvanları ve onların dünyasını daha yakından tanımak için öğrencilerimize çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Zaman zaman resimlerini gördükleri hayvanları yakından tanıma fırsatı bulan öğrencilerimize sorgulayan ve duyarlı bireyler olarak hayvan çeşitliliğinin korunmasında insanlara görevler düştüğünü, sorumluluk sahibi olmanın ve gezegenimizi bu canlılarla paylaşarak yaşamanın önemini anlattık, geleceğimizi şekillendirmek adına imkanlarımız kısıtlı olsa da çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Malik
    6 ay önce
    Öğretmenimizi yürekten tebrik ediyorum. Gelecek nesilleri hayvan hakları konusunda bilinçlendirmeliyiz ve bunu çocuk yaşından itibaren geliştirmeliyiz.Son aylarda hayvanlara yapılan eziyetleri düşününce...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Minibüsün altında kalan çocuk öldü
Minibüsün altında kalan çocuk öldü