Annemle Okuyorum Projesinin Ödülleri Taktim Edildi

Annemle Okuyorum Projesinin Ödülleri Taktim Edildi

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Annemle Okuyorum Projesinde derece girenlere ödülleri taktim etti.

31 Temmuz 2018 - 12:53 - Güncelleme: 31 Temmuz 2018 - 21:57

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un okuma seferberliği çalışmaları kapsamında hayata geçirilen Annemle Okuyorum Projesinde derece girenlere ödülleri taktim edildi. Anne ve çocuklarına ödüllerini veren Başkan Demirkol, “Çocukların ilk öğretmenleri anneleridir. Aile içerisinde birlik ve bütünlüğü sağlamak, aynı kitabı anne ile evladının okumasını sağlamak için Annemle Okuyorum Projesini düzenledik” dedi.

Gençlerin eğitimine önem veren ve bu alanda çeşitli çalışmalar yapan, 2014 yılından bugüne açılan okuma yazma kurslarıyla da kadınların okuma öğrenmeleri konusunda çalışmalar yürüten Başkan Fevzi Demirkol, okuma etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiği Annemle Okuyorum Projesinin ödül törenine katıldı. İlçe genelindeki 6’ncı sınıf öğrencileri ve velilerini kapsayan projenin ödül törenine Başkan Demirkol’un yanı sıra, Başkan Yardımcıları Mehmet Selim Polatkan ve Osman Uludağ’da katıldı. Haliliye Belediyesi Bahçelievler Eğitim ve Gençlik Merkezinde düzenlenen ödül töreninde Başkan Demirkol, dereceye girenlere ödüllerini ve katılan tüm ailelere katılım belgelerini taktim etti. Proje kapsamında, anne ve çocukları Mayıs ayında Çanakkale gezisine de götürülmüştü.

Projeye ilişkin açıklama yapan Başkan Fevzi Demirkol, şunları söyledi:

“Toplumuzun temelini bilindiği gibi ailelerimiz oluşturmaktadır. Ailelerimizin eğitimini, ailelerimizin birlikte eğitimde, birlikte okumada yer almaları halinde bu eğitimin daha faydalı olacağına inanıyoruz. Çocukların ilk öğretmenleri anneleridir. İlk öğretmen annedir. Haliliye Belediyesi olarak aile içerisinde birlik ve bütünlüğü sağlamak, aynı kitabı anne ile evladının okumasını sağlamak için Annemle Okuyorum Projesini düzenledik. Peygamberimizin hayatını anlatan Siyer-i Nebi Kitabını dağıttık. Oku, anla, düşün ve yaşa sloganıyla hem annelerimizin hem de evlatlarının okumasını sağladık. Bu etkinliğe katılan anne ve evlatlarının bir kısmını Çanakkale’ye götürdük. Kalan kısmını da, Çanakkale’ye götüreceğiz.”

Yarışmada birinci olan anneye tost makinesi, öğrencisine tablet; ikinci olan anneye el blenderi, öğrencisine satranç ve kalem seti, üçüncü anneye çay makinesi ve öğrencisine satranç takımı hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu