Antep Fıstığı’na tatil ödülü

Antep Fıstığı'na tatil ödülü

Gaziantep'te izlenme rekorları kıran ve Türkiye genelinde 6 Nisan’da vizyona girecek olan Antep Fıstığı filmini izleyen 25 çift, Gaziantep'te 2 gün ücretsiz tatil yapma hakkı kazanacak.

06 Nisan 2018 - 02:30

Gaziantep’i tanıtan Antep Fıstığı filmi 6 Nisan'da tüm Türkiye'de vizyona girecek. Filmi izleyen 25 çift, Gaziantep'te 2 gün ücretsiz tatil ödülü kazanacak. Türkiye ve Avrupa'nın herhangi bir yerinde filmi izleyecek olan sinemaseverler arasından yapılacak çekilişle belirlenecek çiftler 2 günlük Gaziantep turu kazanacak. Böylece Gaziantep, hem sinema filmi hem de bizzat yapılacak şehir turu ile tanıtılmış olacak.
Başrollerini İvana Sert ve Orhan Uslu’un oynadığı Antep Fıstığı filmi, Antep şivesiyle Gaziantep’in kültürünü, tarihini, mutfağını romantik komedi tadında anlatıyor.

Gaziantep'te gişe rekoru kırmıştı
İlk olarak Gaziantep’te vizyona giren film gişe rekoru kırmıştı. Filme büyük emek vererek yapımcılığına imza atan Zeugma Yapım Şirketi'nin sahibi Meral Ay, “Gaziantep sevdası bize sinema filmi çektirdi. Şehrimizi her yönüyle tanıttık. Bu filmle birlikte şehrimize ilginin daha da artacağını ümit ediyoruz. Bu sebeple, 25 çiftimizi şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi. 6 Nisan'da herkesi Antep Fıstığı filmi izlemeye davet ettiklerini belirten Meral Ay, “Antep Fıstığı sinema filmi, Anadolu sinemasında bir ilki gerçekleştirdi. Çünkü Gaziantep’in çok değerli bir yerel tiyatro grubu Çeled Uşaklar, ilk kez bir büyük projede yer aldı. Gaziantep’in tarihi, kültürü, mutfağı en önemlisi o çok seveceğiniz şivesi hepsi Antep Fıstığı filminde var. Film Gaziantep’te yoğun ilgiyle izlendi. Milyon dolarlar harcanan filmler Gaziantep’te en fazla 20 bin izleniyordu. Ancak Antep Fıstığı filmi izleme sayısı 80 bini geçti. Halen Gaziantep’te vizyonda, biz şimdi filmimizi Türkiye genelinde vizyona girmesinin heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında ilgiyle izliyoruz. Filmimiz inşallah bir rol model olacak. Belki Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa gibi yerlerde bundan esinlenip kendi şehirlerini anlatan filmler yaparlar. Rol model olmak çok önemlidir. Çünkü Gaziantep tarihi, kültürü, sanayisiyle bölgemizin göz bebeğidir” dedi.

Tüm masraflarını üstlenecek
Filmi izleyen 25 çifti Gaziantep’te 2 gün konuk edeceklerini belirten Meral Ay, “Konuk Türkiye genelinde bizi izleyerek onure eden 25 şanslı çifti ulaşımı, konaklaması, mutfağımızla tarihimizle, güzel bir Gaziantep turu ile 2 gün misafir edeceğiz. Bütün masraflarını biz karşılayacağız. Bu 25 çiftimiz filmin oyuncuları ve kentin ileri gelenleriyle buluşturacağız. Gaziantep’i merak edenler mutlaka filmi izlesin inşallah şanslı çiftimiz siz olursunuz. Tek yapmanız gereken adınız soyadınız ve biletinizin fotoğrafını bize whatsapp’tan atmanız yeterli olacak” şeklinde konuştu.

"Romantik komedi tadında muhteşem bir film"
Filmin romantik komedi türünde olduğunun altını çizen Ay, “Biz toplum olarak komedi filmlerini çok seviyoruz. Bu film bir ilk çünkü yaş sınırı yok. Bizim filmimizde kötü unsur olmadığı için ailece izlenecek bir romantik komedi filmidir. Başrolünü Orhan Uslu ve İvana Sert oynuyor. İzleyicilerimiz Antep şivesini gerçek anlamda Gazianteplilerin konuştuğu gibi dinleyecekler” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü