Arka Sokaklar 35 Dakika Şanlıurfa’yı gösterdi

Arka Sokaklar 35 Dakika Şanlıurfa'yı gösterdi

Kanal D Yayınlanan Polisiye Dizi Arka Sokaklar Dizisinin 448 ve 449.Bölümlerinde Şanlıurfa ve Harran Kırsalına yer verildi.Şanlıurfa’da Teröristlerle çatışma sahneleri ile birlikte Şanlıurfa’nın Değerlerine de yer verildiği görüldü.

16 Eylül 2017 - 01:29 - Güncelleme: 16 Eylül 2017 - 01:37

Kanal D Yayınlanan Polisiye Dizi Arka Sokaklar Dizisinin 448 ve 449.Bölümlerinde Şanlıurfa ve Harran Kırsalına yer verildi. Dizide 35 dakika Şanlıurfa çekimlerine yer verildi. Şanlıurfa’da Teröristlerle çatışma sahneleri ile birlikte Şanlıurfa’nın Değerlerine de yer verildiği görüldü.

Kanal D Yayınlanan Arka Sokaklar Dizisinin 448.Bölümünde Şanlıurfa’ya gelen Şevket Çoruh’un canlandırdığı Komiser Mesut Urfa’da göreve başlıyor. Şanlıurfa Polis evinde kalan Komiser Mesut, Özel Kuvvetler birliği ile beraber Şanlıurfa Suriye Sınırında bir cephanelik bulunan bir eve baskın yapıyor, Baskın Yaptıkları evde teröristlerle çatışıyor. Rehine Çocukları kurtarıyor ve Suriye’den Şanlıurfa sınırında bir eve yerleştirilen cephaneleri ve başka cephanelerin bulunduğu bir harita buluyor. Harita’nın bulunması ile Teröristlerin bulunduğu diğer hücre evlerine baskın yapıyorlar. Baskın’da Urfalı Polis rolündeki Veysel vurularak Mehmet Akif İnan hastanesine kaldırılıyor.

Dizinin İlerleyen dakikalarında Şanlıurfa Siverek’te Görevliyken Tatil için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli Pülümür’de şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’dan esinlenerek canlandırılan Necmi Hoca dizide sahne alıyor. Necmi Hoca Şanlıurfa Suriye Sınırında rehine çocukları teröristlerden Kurtaran Komiser Mesut’a teşekkür ediyor.

Şanlıurfa Harran’da Kaymakam Komiser Mesut korumalığında Necmi Hoca’nın sınıfını ziyaret ediyor ve Kaymakam Şanlıurfa’da Eğitim sorununa değiniyor.

Şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’dan esinlenerek canlandırılan Necmi Hoca’ya 63 plakalı arabası ile babasını almaya giderken teröristlerce yolu kesilip aracı ateşe verip Necmi Hoca’yı kaçırıldı. Dizinin 449.Bölümünde Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz canlandıran Necmi Hoca’nın şehit edileceği tahmin ediliyor.

Komiser Mesut’un oğlu Tunç ve Ekip arkadaşı Şanlıurfa’ya geliyor, Balıklıgöl, Halilürrahman Dergahını, Kuşçu Pazarı, Şanlıurfa Çarşılarını geziyorlar, Tescillenmek üzere olan Urfa Ciğeri eşliğinde Urfa Türküleri Dinliyorlar. Dizide Urfalı Rehber çocuklar Komiser Mesut ve oğlu Tunç’a Balıklıgöl Tarihini anlatıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekinci Siverek kırsalında ziyaretlerde bulundu
Ekinci Siverek kırsalında ziyaretlerde bulundu
PKK'nın finans kaynağı sigara kaçakçılığına büyük darbe
PKK'nın finans kaynağı sigara kaçakçılığına büyük darbe