Arka Sokaklar Dizisinden Harran Açıklaması

Arka Sokaklar Dizisinden Harran Açıklaması

Arka Sokaklar dizisinin Şanlıurfa Harran’daki Çekimlerine Şanlıurfalılar ve Harranlılardan Tepkilerine Arka Sokaklar Dizisi Açıklama Yaptı

29 Ağustos 2017 - 11:44 - Güncelleme: 29 Ağustos 2017 - 11:49

Arka Sokaklar dizisinin Şanlıurfa Harran’da Çekimlerini Yaptığı, Teröristler ile Özel Kuvvetlerini Çatışmasını, Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Anısına canlandırılan Şehit Öğretmen Cenazesine  Şanlıurfalılar ve Harranlılardan Tepkiler gelmişti. Arka Sokaklar Dizisi Şanlıurfa ve Harran’daki Tepkilere Açıklama Yaptı.

Erler Film, 1960’dan beri faaliyetini sürdüren; köklü, saygın ve büyük bir şirkettir.

Gerek Türk Sineması’ndaki yarım asrı aşkın varlığıyla, gerekse yurt içi ve yurt dışında yayınlanan binlerce televizyon program ve dizileriyle bu saygınlığına hiçbir dönemde gölge düşürmemiş bir kuruluştur.

Erler film gerçekleştirdiği her üretiminde, devletinin, milletinin onur ve gururunu gözetmiş; özellikle halkının refahına yönelik yapımlarla, seyircisine saygı ve sevgiyle hizmet sunmuştur.

Arka Sokaklar Dizisi de bu felsefemizin ve bu bakış açımızın örneklerinden sadece biridir.

Arka Sokaklar 12 senedir kesintisiz yayınlanan, reyting rekorları kırarak halkımızın teveccühünü kazanmış bir dizi olarak bu yıl da devam etmektedir.

Bu uzun soluklu dizide polisimiz, askerimiz ve halkımız her bölümde olduğu gibi son bölümdeki çekimlerde de özenle korunmaktayken, çekim bölgesinin bazı çevrelerce terör yuvası olarak gösterildiğini iddia etmesi, hem şaşırtıcı hem insaf sınırlarını aşan sapkın bir bakış açısının ifadesi olmuştur.

Erler Film yurdumuzun hiçbir köşesini terör yuvası olarak görmez ve göstermez. Ancak terör, yurdumuzun her köşesinde sinsice barınmaya ve etkili olmaya gayret eder. Burası, Ankara’dır, İstanbul’dur, Edirne’dir, Hakkari’dir.

Ya da bu yazının konusu olan Şanlıurfa Harran’dır.

Oysa önemli olan sonuçtur. Dizinin yayını izlenseydi terörün hak ettiği cezayı aldığı görülecek; çekim aşamasında yapılan bu değerlendirmelerin anlamsızlığı da ortaya çıkmış olacaktı.

Bir hususun altını çizmeden geçemeyiz… Bize göre Şanlıurfa Harran doğal yapısıyla eşsiz bir açık hava platosudur. Burada yapılacak çekimlerin amaca görsel yönden diğer bölgelere oranda çok daha büyük ölçüde hizmet edeceği açıktır.

Sonuç: 60 yıl boyunca bu temel özellikleri ilke edinmiş bir kurum için sosyal medyada yer alan iddialar esef vericidir.  Esefle reddediyor; esefle kınıyoruz. İfadelerinde bulundu

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Reş Ayğat
  8 ay önce
  Kusuru bakmayın da bugune kadar terörle ilgili en ufak bişey olmamış bi yerde harranda; harran halkından temiz insanlara terörist elbisesi giydirerek yada harranlıları temsil ederek böyle bi film çekmek veya çektirmek Harran Halkına yakışmaz harran halkı gerekeni Yaptı zaten saygılarımla.
 • Gamze celik
  8 ay önce
  asıl dızı bızım gercek hayatda yaşadıklarımzdırr ne bu bı hayat yaşıyırzz evının kurasınj veremıyler dılenenler dha lerr nelerrrr adamlar kalkmış teror dıyorr asıl sızın yaptıgınz teror urfadır hakarıdır şırnaktır bunalrın hepsı bızım watanımız canm kanımzz hepsınde askerlerımz kardeşlerımızn kanı warrrrrr kanııı
 • Urfalı
  8 ay önce
  Bu memleketteki bazı geri zihniyetler yüzünden maalesef urfa gelişemiyor.Oysaki bu filmin bir bölümünde urfanın ekranlara yansıması turizm ve bölge kalkınması açısından mükemmel olucak idi ama onuda kendi elimizle ittik.Teşekkürler ey harranlılar...
 • Sabri Demir
  8 ay önce
  Defolun gidin Peygamberler Şehri Şanlıurfa dan
 • Mustafa Kemal Ulusoy
  8 ay önce
  URFAMIZIN YETERİ KADAR TANITIMI YAPILMIYOR ,URFAMIZA GEREKEN ÖNEM VERİLMİYOR ALDIKMI URFALILAR??
 • Cemal Çiçek
  8 ay önce
  Sen adamlari kov..Sonrada vay efendim urfa niye gelismiyor
 • Mustafa Geçit
  8 ay önce
  Hiç inandırıcı bir açıklama değil , sen gel normal hayatında vatanseverlik ile bir bağlantısı olmayan birine asker kıyafeti giydir ondan sonra gel milletin huzur refah ve vatana bağlılığı dile getir . normal hayatta vatana millete karşı olan birisine nasıl o kıyafeti uygun görürsün?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Şanlıurfa Adayları Halka Tanıtıldı
AK Parti Şanlıurfa Adayları Halka Tanıtıldı
HÜDA PAR Gençlik Kolları’ndan Örnek Davranış
HÜDA PAR Gençlik Kolları’ndan Örnek Davranış