Aşağı Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşü bekliyor

Aşağı Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşü bekliyor

İptaş; . Her halde dükkânlarımız belirli bir zaman sonra bize verilecek kentsel dönüşümden dolayı, o zaman rahata kavuşuruz.

07 Kasım 2017 - 13:29 - Güncelleme: 07 Kasım 2017 - 13:31

Aşağı sanayi esnafından İbrahim Halil İPTAŞ;  Şuan da biz esnaf olarak düzgün bir çalışma yapamıyoruz. Netice de bu eski sanayidir yeni sanayi yapılıyor. Her halde dükkânlarımız belirli bir zaman sonra bize verilecek kentsel dönüşümden dolayı, o zaman rahata kavuşuruz. Şuan da belediyenin yatırım yapmamasının sebebi de budur her taraf dar, elektriklerimiz bir gidip bir geliyor eski hatlar bunlar belki 20 – 30 yıldan daha fazla oluyor. Bunları da yetkililere bildiriyoruz onlar da kentsel dönüşümden dolayı el atamadıklarını söylüyorlar. Yukarıya gittiğiniz zaman bütün sorunlarınızı dinleyeceğiz diyorlar, biz de sabrediyoruz ki yukarıya gidelim bakalım yukarıda ne olacak? İnşallah yukarı da burası gibi olmaz, çünkü çalışamıyoruz bir bakmışsın elektrik gitti bir gün boyunca gelmiyor hatlar hep eskimiş, yolları yapmıyorlar, çalışamıyoruz küçücük dükkânlar da. Söz verdiler yapacaklar her halde başkanlarımız, bunu da biraz zamana bırakacağız inşallah ileri ki yıllar da daha düzgün sanayiye kavuşuruz da, esnaf da rahat eder işlerimiz de inşallah yolunda gider. Temennimiz budur yetkililerin bu işlere biraz el atması lazım çünkü millet zor durum da hem iş olmuyor hem imkân yok.

DEDAŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDENİ İLE YATIRIM YAPAMIYOR

İptaş; Bir bakmışsın elektrik kesilmiş gelmiyor, ya kablo kopuyor, geçen gün bizim dükkân da 2 – 3 defa rüzgârdan dolayı hatlar koptu 1 – 2 gün esnafımız mağdur oldu elektrik gelmedi. Sanayi de elektrik gidince hayat duruyor burası elektrikle dönüyor, elektrik olmayınca esnaf bir iş yapamaz. Hatlar eskimiş, soruyoruz  DEDAŞ’a, kentsel dönüşüm var diye buraları yenileyemiyoruz, ileri ki yıllar da yenileyeceğiz diyorlar. Buralar zaten yıkılıyor diye hiçbir yere el atmıyorlar, yıkılacak diye esnafın sorunu da mı giderilemeyecek? Hiçbir şey yapmıyorlar en azından yapsalar esnafta biraz çalışır, kazanır rahat eder güzel bir iş yapar. Her gün sorunlarla karşılaşıyoruz, Urfa’nın sorunları bitmiyor ki ama temennimiz sorunların bitmesidir.

YOL SORUNU ESNAFI ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

İptaş, Yol sorunu her tarafta şuan da tabi eski yapı diye böyle şehir de ister istemez büyüdü, büyüyünce araçlar da giremiyor söz de yapacaklar, yetkililerimiz dükkânlarımızı yapsa bize teslim etse bu sorunlarımız gidecek, ona da zaman veriyorlar işte zaman bırakmak lazım.

İptaş; Yukarı sanayi de dükkânlar büyük olur, yüksek olur üstü kapatılsa sıcaktan korur ve sorunlarla karşılaşmazsın, burada öyle bir imkân yok kapatılması çok zor. Belki dünya kadar arazi var, çoğu insan var ki açık arazi de iş yapıyor boyacı var, kaynakçı var adam kaynak yapıyor üstü kapansa dumanı çıkmaz sıkıntı olur. Yukarıya gidersek oralar yüksektir, orada her türlü işi yapabilirsin, çünkü eskiden buralar yapıldığı zaman şehir bu kadar büyümemişti haliyle şehir çok büyüdü artık şehrin nüfusu da kaldırmıyor yapılırsa rahat ederiz. Kentsel dönüşümden dolayı buralar düzelecek ona da zaman lazım iler ki yıllar da düzelecek. Şuan da ülkemiz büyük bir kaostan geçti inşallah biz ileri ki yıllara iyi bir ümitle bakıyoruz.

YETKİLİLER HALKIN SORUNU DİNLEMELERİ GEREKİYOR

İptaş; İşleri iyi olursa, yetkililerimiz de esnafın, halkın yanında olursa, halkın isteklerine karşılık verirlerse bir sorun çıkmaz, halkın sorununu dinlemeleri lazım. Halkın arasına seçim zamanı nasıl geliyorlarsa diğer zamanlarda da halkın arasında olmaları lazım halkın isteği nedir? Halk neyi istiyor? Bunları halk ile sürekli gelip diyalog içinde dinlemeleri lazım böyle olmaz! Esnafımız sadece seçim zamanların da milletvekillerinin, belediye başkanlarının yüzünü görüyor böyle olmaz ki! Sürekli diyalog için de olmaları lazım esnafımız ne istiyor? Halkımız ne istiyor? İsteklerini karşılamaları lazım, karşılamayınca haliyle halk perişan oluyor, halkın sürekli nabzını yoklamak lazım, milletimizin ne ihtiyacı var? Seçimlerin dışında bire gün olsun görmemişim yüzlerini, görünmüyorlar ortalıkta. Zor bir şey değil bizim milletvekillerimiz halkın içine girip gezse ne ihtiyacınız var? Ne gibi sorunlarınız var? Dinlemelerini lazım.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci yakalandı
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci...
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar