AVM’ler Urfa esnafını bitirdi

AVM'ler Urfa esnafını bitirdi

Şanlıurfa’nın Kara Meydanı caddesinde esnaflık yapan Celal Durmaz ;Devlet yetkililerine bunu ulaştırın bir an önce el atsınlar, devletin görevi en başta halkına sahip çıkmasıdır, biz şuan da kendi memleketimiz de mülteci gibiyiz.

22 Haziran 2017 - 12:42 - Güncelleme: 23 Haziran 2017 - 19:04

Şanlıurfa’nın Kara Meydanı caddesinde esnaflık yapan Celal Durmaz ; Ramazanda esnafın durumu içler acısıdır, zaten sadece ramazanda değil yılın 12 ayında biz iş yapamıyoruz. Buradan biz devlet büyüklerine sesleniyoruz Alışveriş merkezlerini şehrin göbeğine koydular, eski belediye başkanımız Celalettin Güvenç camii olacak olan projeyi bize alışveriş merkezi olarak bıraktı gitti. Biz buradan devlet yetkililerine sesleniyoruz, oy zamanı sadece gelip bize oy verin diyorlar biz devletimizi hürmetle seven insanlarız, ama biran önce gelip bizim dertlerimize derman olsunlar, biz aylık kiralarımızı ödeyemiyoruz, eleman parası veremiyoruz, çoğu esnaf kapatma eşiğine gelmiş, kimi arkadaşlarımız var kredi çekiyorlar esnaf olarak bankalara bulaşmak istemiyoruz.

ALIŞVERİŞ ESKİ DÖNEMLERE GÖRE YÜZDE 70 – 80 DÜŞÜŞTE

Durmaz; Ucuz kesim olan gelip bizden alışveriş yapıyor ama alışveriş merkezi bayram öncesi olduğu zaman bizi mahvediyor. Geçen yıllara nazaran bizim işimiz yüzde 70 düşüşte, hepimiz kapatma aşamasındayız bir an önce büyüklerimizin gelip buradaki esnaflara yardımcı olmasını gerek. AVM ile bir şey yapmasını istiyoruz, bunu devlete sizin aracılığınız ile iletmek istiyoruz. Bizim buradaki devlet başkanları, milletvekillerimiz, bakanımız var biz bunları sadece oy zamanı görüyoruz başka bir zaman görmüyoruz. Seçim zamanı olunca ve bir kampanya, program vs. olunca görüyoruz diğer zamanlar gelip bir derdimizi soran kimse yok. Alışveriş eski zamana göre yüzde 70 – 80 düşüşte, alışveriş denen bir şey yok, dükkânlar boş hep 5 tane eleman çalıştırıyoruz ama iş yok. Gün oluyor hafta sonları elemanların parasını biz kendi cebimizden veriyoruz. Siz kendi aracılığınız ile bunu devlet yetkililerine bunu ulaştırın bir an önce el atsınlar, devletin görevi en başta halkına sahip çıkmasıdır, biz şuan da kendi memleketimiz de mülteci gibiyiz.

ESNAF AYAKKABIYI 100 LİRAYA AVM’LER İSE  200 LİRA SATIYOR

Durmaz; Zaten yerli turist buraya tarihi yerleri görmeye geliyor, gelip alışveriş yapan kimse yok, sağ salim bayrama yetişelim. Bayramı sağlıktan, huzurdan çoluk çocuğumuz ile kutlayalım başka bir isteğimiz yok, buradan da bütün İslam aleminin ramazan bayramını kutluyorum şimdiden. Alışveriş merkezlerini şehrin göbeğine koymuşlar piyasayı mahvetmişler, bizim şuan da esnaf olarak beklentimiz bayramda falan biz kesinlikle kendi işlerimizi yapamıyoruz. Biz ayakkabıyı satıyoruz 100 liraya AVM’de satıyorlar 200 liraya, Şanlıurfa halkına da sesleniyorum gelin önce esnaftaki ayakkabıları görün sonra gidin alışveriş merkezine. Bütün çarşı da kalite var aramızda sadece fiyat farkı var onların fiyatı iki katı başka bir şey yok, garanti ise bizde de var garanti hiç fark yok faturasını kesip veriyoruz başka hiçbir sıkıntımız yok dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Urfalı
  10 ay önce
  Milleti kazıklayın sonra da suç avm de olsun. Her gelen müşteriye farklı fiyat çekerseniz millet sizle uğraşmak pazarlık yapmak zorunda değil
 • Omer
  11 ay önce
  Siz ensar oldunuz.sikayet yok...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saraç’tan Taksiciler Derneğine Ziyaret
Saraç’tan Taksiciler Derneğine Ziyaret
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tanıtılacak
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tanıtılacak