Ayhan, En Kutsal Mesleğin Sahiplerine Minnettarız

Ayhan, En Kutsal Mesleğin Sahiplerine Minnettarız

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, öğretmenlerin en zor koşullarda bile geleceğin güvencesi olan çocukları en iyi şekilde yetiştirerek büyük fedakarlık gösterdiklerini söyledi.

23 Kasım 2017 - 16:27

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, 24 Kasım Öğrenmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, öğretmenliğin en onurlu ve en kutsal mesleklerden biri olduğunu belirterek, “Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti içinde, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen öğretmenlerimize her zaman minnettarız” dedi.

Başkan Ayhan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul etmesinin 89. yıldönümü olduğunu hatırlatarak, “Her zaman ve her şart altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olan öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve geleceğin anahtarı durumundadırlar” diye konuştu.Başkan Ayhan mesajına şöyle devam etti:“Bu anlamlı gün vesilesiyle ebediyete göç etmiş, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum. Emekli olmuş öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler, halen görevlerinin başında olan öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret