Bakan Açıkladı Turizmde Rekor Üstüne Rekor

Bakan Açıkladı Turizmde Rekor Üstüne Rekor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Türkiye turizmde Yılın ilk 3 çeyreğinde yaklaşık 32 milyon dünya vatandaşını ülkemizde misafir ettik. dedi.

03 Aralık 2018 - 16:06

Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde, UNESCO ve Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) iş birliğiyle 3-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Dünya Turizm ve Kültür Konferansı, İstanbul Kongre Merkezi'nde başladı. “Herkesin Yararı” teması ile düzenlenen konferansın açılış konuşmasını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı.

"TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASI BİR ÜLKENİN KORUNMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ DEĞERLERİDİR" 

Mehmet Nuri Ersoy, sürdürülebilir kalkınmaya kültür ve turizmin katkısının konuşulacağı konferansı, bu kapsamdaki küresel zorluklara yönelik ortak bir vizyon ve yol haritası çıkarılması açısından çok önemsediğini belirterek, “Turizm şüphesiz dünyada en hızlı gelişen sektörlerden biri. Ülke ekonomilerine yaptığı küçümsenemez katkının yanı sıra halkların birbirlerini tanımaları ve evrensel barış için de son derece önemli bir araç. Öte yandan, dünya genelindeki turizm hareketlerine baktığımızda seyahatlerin yüzde 40'ının kültür turizmi odaklı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla kültür ve turizmin aynı başlık altında ele alınmasının çok yerinde olduğunu düşünüyorum. Tarihi ve kültürel mirası bir ülkenin kendine özgü ve korunması gereken en önemli değerleridir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu