Bakan Elvan, Şanlıurfa, Hedefini Yükseltiyor

Bakan Elvan, Şanlıurfa, Hedefini Yükseltiyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Şanlıurfa'da ihracat rakamlarına değinerek 2023’te Şanlıurfa’nın 2 Milyar Dolarlık bir ihracat hacmine ulaşmasını hedefliyoruz.Dedi

11 Nisan 2018 - 19:00

Şanlıurfa'nın ihracat rakamlarına değinen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise şehrin son 15 yılda ihracatını 22 kat arttırdığını söyledi. 2023 yılı hedefin ise Şanlıurfa için 2 milyar dolar ihracat hasılatının olduğunu sözlerine ekleyen Bakan Elvan, "Bu önemli günde kültür, tarım ve sanayi şehri olan Şanlıurfa’ya modern bir fuar merkezini kazandırmaktan duyduğum memnuniyetliği ifade ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız bir buçuk yıl önce bizleri ziyaret ederek Şanlıurfa’nın fuar merkezine ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Bizler de ortaklaşa yapım konusunda anlaştık.

Bugün açılışını yapacağımız bu güzel merkezi Şanlıurfa’ya kazandırdık. Allah’ın izni ile bu fuar merkezimiz ile daha çok ihracat yapacağız. Üretmiş olduğumuz ürünleri bu fuar merkezi ile dışarıdan gelen firmalara tanıtma imkânı bulacağız. Son 15 yılda Şanlıurfa’nın ihracatı 22 kat arttı. Şuanda 153 Milyon Dolarlık bir ihracatımız var. Ve 2023’te Şanlıurfa’nın 2 Milyar Dolarlık bir ihracat hacmine ulaşmasını hedefliyoruz. Allah’ın izni ile bunu da başaracağız” diye konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Özyavuz Hafta Sonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu