Bakan Fakıbaba, Başkaları Şov Yapar AK Parti İş Yapar

Bakan Fakıbaba, Başkaları Şov Yapar AK Parti İş Yapar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Birecik'te Başkaları konuşur AK Parti yapar, başkaları şov yapar AK Parti iş yapar.Dedi.

07 Haziran 2018 - 15:55

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,Şanlıurfa Birecik'te Başkaları konuşur AK Parti yapar, başkaları şov yapar AK Parti iş yapar.Dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine gelen Fakıbaba, burada Birecik Devlet Hastanesi'nin açılış töreni katıldı. Ardından Birecik Su Arıtma Tesisi ile Doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının temelini attı. Bakan Fakıbaba, açılış ve temel atma töreninden sonra, ilçe sakinleriyle iftar yaptı.

Kırsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini belirten Fakıbaba, özellikle kırsal bölgede yaşayan gençleri iş sahibi yapmaya gayret ettiklerini ifade etti.

Fakıbaba, Şanlıurfa'nın kırsal kalkınmada büyük bir hamle gerçekleştirdiğini anlatarak, "Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 42 ilde önemli faaliyetler yürütüyor. Şanlıurfa yatırımlarda 42 il içerisinde geçen yıl 24'üncü sırada iken bu yıl ikinci sıraya gelmiştir. Bürokrat arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

AK Parti İktidarında Tarıma Destek Arttı

AK Parti'nin, iktidarı süresince önemli hizmetlere imza attığını vurgulayan Fakıbaba, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Başkaları konuşur AK Parti yapar, başkaları şov yapar AK Parti iş yapar. Allah'ın izniyle bu kardeşinize inanın geldiğimiz günden beri iş yapıyoruz. 2002 yılında 1,8 milyar iken tarıma verilen destek 2018'de bu rakam 14 buçuk milyardır. Bunu AK Parti hükümetleri yapmıştır. Geçen sene desteklemeler haziran ve temmuz ayında verilirken biz bürokrat arkadaşlarımızla konuştuk bunu daha erken döneme çektik ve bu yıl şubat ayında vermeye başladık."

Yapılan konuşmaların ardından Birecik Devlet Hastanesi'nin açılış yapıldı, Birecik Su Arıtma Tesisi ile Doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının temeli atıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Haliliye'de Yeni Yollar Hizmete Sunuluyor
Haliliye'de Yeni Yollar Hizmete Sunuluyor