Bakan Kaya’nın Talimatı ile Urfa’da Etkinlik Başladı

Bakan Kaya'nın Talimatı ile Urfa'da Etkinlik Başladı

BİLAL-İ HABEŞİ ÖZGÜRLÜĞÜN SESİ Filmi ile Şanlıurfa'da Türk ve Suriyeli çocuklara yönelik Sinema Günleri etkinliği düzenleniyor.

10 Mart 2018 - 00:09

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Türk ve Suriyeli çocuklara yönelik “Sinema Günleri” etkinliği düzenleniyor.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın talimatıyla, Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile 05-30 Mart tarihleri arasında Türk ve Suriyeli ilk ve ortaokul çağındaki çocuklara ücretsiz film gösterimi yapılacak.

Hafta içi her gün 500, toplam 10 bin çocuğa izletilecek olan ''BİLAL-İ HABEŞİ ÖZGÜRLÜĞÜN SESİ'' filmi ile çocuklara, Bilal-i Habeşi’yi tanıtmak, kardeşlik, arkadaşlık duygularını geliştirmek, çocuk hakları konusunda çocukları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, Türk ve Suriyeli çocukların sosyal- sanatsal bir aktivite ile uyum ve entegrasyonlarına katkı sunmak hedefleniyor.

Gösterimler öncesi çocuk hakları ile ilgili kitapçık ve broşürlerin dağıtılacağı çocuklara, çocuk hakları ile ilgili kısa sunumlar da yapılacak.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, “Sinema Günleri etkinliği kapsamında Türk ve Suriyeli çocuklarımızın hem sosyal ve kültürel aktivitelerle buluşmasını hem de aralarındaki kardeşlik ve arkadaşlık hukukunun gelişmesini istiyoruz. Bilal-i Habeşi gibi inancımızda tarihi ve örnek bir yere sahip olan birinin hayatını çocuklarımıza öğretmenin birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri duygulandırdı
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri...