Bakan Kurum Şanlıurfa Valiliğini Ziyaret Etti

Bakan Kurum Şanlıurfa Valiliğini Ziyaret Etti

Şanlıurfa’da yapılacak yatırımlar ve devam eden projeleri değerlendirmek üzere bugün kente gelen  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Valiliği Ziyaret Etti.

21 Aralık 2018 - 20:48

Şanlıurfa’da yapılacak yatırımlar ve devam eden projeleri değerlendirmek üzere bugün kente gelen  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, GAPTEM toplantı salonunda, Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçe belediye başkan vekilleri ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla yapılan İl Değerlendirme Toplantısından sonra şehrin muhtelif yerlerinde incelemelerde bulundu.

Şehirdeki gezi ve incelemelerine Haleplibahçe mevkiinde inşaatı devam eden Karakoyun Köprülü Kavşağı çevresindeki, kentsel dönüşüm kapsamına alınması düşünülen mahalle ile başlayan Bakan Kurum, yıkılacak evleri ve uygulanacak projeyi yerinde inceledi. Buradaki incelemelerinin ardından ilk etabı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilen Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi alanına geçen Bakan Kurum ve beraberindekiler, burada da uygulama projesini değerlendirdiler.

Geçtiğimiz aylarda yıkımı gerçekleştirilen Karayolları Bölge Müdürlüğü alanı ve Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Proje alanında da incelemelerde bulunan Bakan Kurum, akşam saatlerinde Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra Vali Erin tarafından makamda ağırlanan Bakan Kurum, her bakımdan büyük potansiyelleri bulunan kadim şehir Şanlıurfa’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, bakanlığı tarafından Şanlıurfa’da uygulanacak projelerin hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Pamuk Festivali Başlıyor
Akçakale Pamuk Festivali Başlıyor
Girdiği Fırat Nehrinde Kayboldu
Girdiği Fırat Nehrinde Kayboldu