Banka yetkililerinin dikkati 25 Bin TL’yi Kurtardı

Banka yetkililerinin dikkati 25 Bin TL'yi Kurtardı

Çorum'un Sungurlu ilçesinde bir kişi Kendilerini telefonda polis olarak tanıtan dolandırıcılara 25 bin lirasını kaptırdı.Şühpeli Urfa'dan Parayı Çekmek Üzere iken Şanlıurfa Emniyeti tarafından bankada yakalandı.

19 Kasım 2017 - 00:31

Çorum'un Sungurlu ilçesinde bir kişi Kendilerini telefonda polis olarak tanıtan dolandırıcılara 25 bin lirasını kaptırdı.Şühpeli Urfa'dan Parayı Çekmek Üzere iken Şanlıurfa Emniyeti tarafından bankada yakalandı. Çorum'un Sungurlu ilçesinde bir kişi, “Operasyon yapacağız” bahanesiyle kendilerini telefonda polis olarak tanıtan dolandırıcılara bankadan çektiği 25 bin lirasını kaptırdı. Şüpheli, şube yetkililerinin dikkati sayesinde yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, 3 gün önce cep telefonundan R.E. (53) isimli bir kişiyi arayan kendisini polis olarak tanıtan şahıs, R.E.'nin kimlik bilgilerinin başkalarının eline geçtiğini, operasyon yapacaklarını belirterek para istedi. R.E. bunun üzerine ilçe merkezinde bir banka şubesine gitti. 37 bin TL kredi çeken R.E., 25 bin TL'sini kendisine bildirilen banka hesabına bankamatik yoluyla gönderdi.

Polis, belediye anonsu yaptırdı

Telefondaki kişinin daha fazla para göndermesini istemesi üzerine R.E. tekrar banka şubesine gitti. Bu sırada evden ayrılan R.E.'nin yakınları durumu polise bildirdi. R.E.'nin telefonunun sürekli meşgul olmasından dolayı R.E.'ye ulaşamayan polis ekipleri belediye anonsuyla R.E.'yi görenlerin emniyet müdürlüğüne bildirmesi anonsunu yaptırdı. Verilen hesaba para yatırmak üzere tekrar banka şubesine giden R.E.’ye polis ekipleri dolandırıldığını söyledi. R.E. ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Banka yetkililerinin dikkati şüpheliyi yakalattı

R.E.'nin para yatırdığı bankanın Şanlıurfa Şubesi, Büşra isimli şüphelinin hesabına gönderildiği öğrenilmesi üzerine şube müdürü paranın yattığı Şanlıurfa şubesi ile irtibata geçerek paraya bloke konulurken, Şanlıurfa Emniyetine haber verildi. Parayı çekmek üzere bankada olduğu öğrenilen şüpheli polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fatih Bucak MHP'den Başkan Adayı Oldu
Fatih Bucak MHP'den Başkan Adayı Oldu
MHP'nin Harran Adayı Belli Oldu
MHP'nin Harran Adayı Belli Oldu