Barut, Şanlıurfa’ya İkinci Bir Üniversite Açılmalı

Barut, Şanlıurfa'ya İkinci Bir Üniversite Açılmalı

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut; Harran Üniversitesinin yanı sıra şehrimiz de ikinci bir ihtisas üniversitesinin açılmasını talep ediyoruz.Dedi

31 Mart 2018 - 12:31 - Güncelleme: 31 Mart 2018 - 14:04

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut; Harran Üniversitesinin yanı sıra şehrimiz de ikinci bir ihtisas üniversitesinin açılmasını talep ediyoruz. Bu ihtisas üniversitesi tamamen tarım ve hayvancılık üzerine olmalı ve araştırmalar yapılmalı, patentler alınmalıdır.

Hukuk ve Diş Hekimliği Fakülteleri açılması önemli bir gelişme

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut Bir taraftan yeni organize sanayi bölgeleri açarken diğer taraftan da sanayiye nasıl nitelikli eleman yetiştiririz bunu düşünmeliyiz. Bu noktada şehrimiz 19,6 yaş ortalamasıyla şanslı bir şehir.1 milyon 300 bin genç nüfusuna sahip olan ilimiz, bu gençlerini nitelikli olarak eğittiği sürece kalkınması da o kadar hızlı olacaktır. Eğitim konusunda Harran Üniversitemiz gelişme göstermektedir. YÖK’ten kabul alınan hukuk ve diş hekimliği fakülteleri bunun göstergelerinden biri. Fakültelerin açılmasına katkı sağlayan tüm yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Biz Harran Üniversitesinin yanı sıra şehrimiz de ikinci bir ihtisas üniversitesinin açılmasını talep ediyoruz. Bu ihtisas üniversitesi tamamen tarım ve hayvancılık üzerine olmalıdır. Bu üniversitede tarım ve hayvancılık üzerine araştırmalar yapılmalı, patentler alınmalıdır. Bir kez daha belirtmek istiyorum “Şehir olarak tarımımızı ne kadar nitelikli hale getirebilirsek, gelişmemiz de o kadar hızlı olacaktır.”dedi.

2023 yılında 5 milyon turist şehrimizi ziyaret edecek

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Barut,"Bölgemizde yaşatılan tüm olumsuzluklara rağmen istatistiklere göre geçen yıl şehrimizi 800 bin turist ziyaret etmiş. Harran’ı, Halfeti’si, Halilürrahman Müzeleri ve günümüzden tam 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe’ye ev sahipliği yapan şehrimiz adeta bir açık hava müzesi. Biz tüm bu tarihi ve turistik yerleri güzel bir destinasyon ile birlikte pazarlayabilirsek 2023 yılında yürekten inanıyorum ki 5 milyon turist şehrimizi ziyaret edecektir."dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • misafir
    1 yıl önce
    Urfa da tarımın gelişmesinin çok faydalı olacağına inanıyorum sebzecilik meyvecilik hayvancılık seracılık gibi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama