Başbakan Yıldırım Müjdeleri Verdi

Başbakan Yıldırım Müjdeleri Verdi

Yaklaşık 3 saat süren Bakanlar Kurulu sonrası Başbakan Binali Yıldırım vatandaşlara müjdeleri ardı ardına verdi.

30 Nisan 2018 - 18:33 - Güncelleme: 30 Nisan 2018 - 18:52

Başbakan Yıldırım Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Tüm vatandaşları ilgilendiren paket halinde müjdeleri verdi.Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Çankaya Köşkünde Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Bakanlar Kurulu sonrası Başbakan Binali Yıldırım vatandaşlara müjdeleri ardı ardına verdi.

Başbakan Yıldırım, Vatandaşın devlet kurumları arasında olan anlaşmazlıkları çözüme kavuşturuluyor. Vatandaşla el sıkışılıyor. Vergi ve prim alacakları yeniden yapılandırılacak. 31 Mart 2018 tarihine kadar ödenmemiş borçlar yeniden yapılandırılacak. Peşin ödemelerde faizin yüzde 90'ı silinecek, sadece yüzde 10'u ödenecek

18-29 yaş arasında iş yeri açmak isteyen gençlere 3 yıla kadar vergi kolaylığı getirmiştik. Ona şimdi bir ilave daha getiriyoruz. 3 yıllık gelir vergisi desteği devam edecek, bunun üzerine de 1 yıl boyunca Bağ-Kur primini devlet ödeyecek.

65 Yaş yaşlılık aylığı diye bir şey var, 3 ayda bir ödeniyor; her ay için 266 TL... 600 bin civarında bu haktan yararlanan vatandaş var. Bunu 500 TL'ye çıkarıyoruz

500 bine yakın eğitimine devam edemeyen gençler oldu. 7 yılda bitirme mecburiyeti var. Bu öğrencilere bir kereliğine üniversitelere dönme imkanı veriyoruz, İmar barışı, son 50 yılın kangren olmuş sorununu kökten çözecek bir kanun tasarısı çıkaracağız.

Yapı Kayıt Belgesi vereceğiz. Ondan sonra da Yapı Kayıt Belgesi imar alırken işine yarayacak, kentsel dönüşüme gidecekse öncelik olacak. Tapu alacakken işine yarayacak. Başbakan Yıldırım, Bu sene yaş çay kilo fiyatına 2 lira 45 kuruş olarak karar aldık.

Başbakan Yıldırım, 12 milyon emekli aylığı alan vatandaşımız var, bütün devletten maaş alanlar, her yıl Ramazan Bayramı öncesi, Kurban Bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz. Ramazan Bayramı öncesi bin TL, Kurban Bayramı öncesi bin TL.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Diyaliz Teknikeri
  1 yıl önce
  Önlisans Diyaliz Teknikerleri atama bekliyor, herseye care bulunuyor da buna neden bir cozum bulamiyorsunuz sayin devlet yetkilileri ?
 • Çiftçi
  1 yıl önce
  Çiftçiler yine ....hiçbir müjdeli haber yok.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma