Başkan Atilla Kan Davalı Aileleri Barıştırdı

Başkan Atilla Kan Davalı Aileleri Barıştırdı

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'nın girişimleriyle Viranşehir ilçesinde Kete ve Asyan aşiretine mensup Çakar aileleri arasında barış sağlandı.

01 Ekim 2018 - 11:22

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'nın girişimleriyle Viranşehir ilçesinde 1 yıl önce 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavganın ardından aralarında husumet başlayan aileler, gerçekleştirilen yemekle barıştırıldı.

Arazi anlaşmazlığı nedeniyle geçen yıl Karatepe Mahallesi'nde meydana gelen silahlı kavgada 2 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Beggara aşiretine mensup Kete ve Asyan aşiretine mensup Çakar aileleri arasında husumet başladı. Husumetin sona erdirilmesi için Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Şanlıurfa Toplumsal Barışı Sağlama Derneği Başkanı Feridun Öncel, Viranşehir Kanaat Önderleri Münir Öztürk ve Ragıp Yazmacı'nın girişimleriyle aileler barışa ikna edildi.

Bir restoranda düzenlenen barış yemeğinde her iki ailenin mensupları birbirlerine bir raya geldi ve birbirine sarıldı. Düzenlenen barış yemeğine  Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Şanlıurfa Ak Parti Eski Milletvekili Seydi Eypoğlu, Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ceylanpınar Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, Viranşehir Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tiken, Şanlıurfa Toplumsal Barışı Sağlama Derneği Başkanı Feridun Öncel, Viranşehir Kanaat Önderleri Münir Öztürk ve Ragıp Yazmacı ile aşiret mensupları katıldı. Konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve tekbirler eşliğinde her iki ailenin mensupları barıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Freni Boşalan Tır Pazara Daldı
Freni Boşalan Tır Pazara Daldı