Başkan Baydilli TRT GAP’a konuştu

Başkan Baydilli TRT GAP'a konuştu

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, TRT GAP Diyarbakır Radyosu’nda Karaköprü Belediyesi’nin ücretsiz İnternet ve çocuk sokağı projeleri ve diğer projeleri ile ilgili bilgi verdi.

30 Ağustos 2016 - 16:13 - Güncelleme: 30 Ağustos 2016 - 16:46

İnsan odaklı yaptığı projelerle birçok belediyeye örnek gösterilen Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü Belediyesi ulusal basında da yer almaya devam ediyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli TRT GAP Diyarbakır Radyosu’nda Mustafa Yalın’ın sunduğu “Yöremizden” programında belediyenin önemli projelerinden ücretsiz internet ve çocuk sokağı ile diğer projeler hakkında bilgi verdi.

“GENÇLERİMİZE ÜCRETSİZ İNTERNET SAĞLIYORUZ”

Şanlıurfa’nın hızla büyüyen ve gelişen bir şehir olduğuna dikkat çeken Başkan Metin Baydilli, Karaköprü’ nün de yılda yüzde 15 civarı büyüdüğünü ve genç bir nüfusa sahip olduğunu kaydetti. Baydilli, gençlerin bu çağda en fazla ihtiyaç duydukları şeyin internet olduğunu ifade ederken, kendilerinin gençlere ücretsiz internet sağladıklarını aktardı.

Başkan Baydilli katıldığı radyo programında şunları söyledi: “Şanlıurfa’nın Türkiye’nin en genç nüfusa sahip ili olması nedeniyle gençlerimize yardımcı olmak için bir ilke imza atarak parklarımızda kablosuz internet hizmeti vermeye başladık. İlk olarak belediyemizin yanındaki parkımızda hayata geçirdik. Öğrencilerimiz o parkta, yeşil alanda derslerini, araştırmalarını ücretsiz internetten faydalanarak yapıyorlar.”

“ÇOCUKLARIN SOKAKTA GÜVENLE OYNAMASINI İSTİYORUZ”

TRT GAP Radyosu programında Karaköprü Belediyesi’nin çocuk sokağı projesinden de bahseden Başkan Metin Baydilli, Karaköprü merkezinin 13 tane mahalleden oluştuğunu, çocukların sokakta oyun oynarken güvenli bir alanda oynamaları, ailelerin içinin rahat olması için çocuk sokağı projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Baydilli, “ Çocukların arabaların geçtiği yollarda oynamalarına gönlümüz razı olmadığı için ve eski çocuk oyunlarının tekrar canlandırılması için bu konuda her mahallede birer sokağımızı trafiğe kapatarak çocukların güvenli bir şekilde oynayacağı çocuk sokağını oluşturduk.  Çocukların yaşadığı şehri sahiplenmesini istiyorsanız onların sosyal aktivitelerini artırmanız lazım. Karaköprü Belediyesi olarak çocuklarımızı düşünerek bu çalışmayı başladık ve her mahallemizde bir sokağı trafiğe kapatarak çocuklarımıza böyle sokaklar kazandırmak için çalışıyoruz” dedi.

“GENÇLERİN ELİNDE TESBİH YERİNE KİTAP OLSUN”

Birçok projelerinin olduğunu ifade eden Başkan Baydilli, büyükşehir yasasıyla köylerin de kırsal mahalle olarak belediyelere bağlandığını, kırsal mahallelere de hizmet götürdüklerini dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Kırsal mahallelerimizde çok amaçlı salonlar inşa ettik. Bu çok amaçlı salonlar özellikle köy konağı tarzında yapıldığı için onların toplantılarında, düğünlerinde, okuma günlerinde vs. kullanılmak üzere köylere tahsis edildi.  Okumaya önem verdiğimiz için kitap kumbaralar oluşturduk ve elinde okuduğu ikinci el kitap olan vatandaşlarımız bu kitapları kumbaramıza atıyor biz de bu kitaplarla kırsal mahallelerimizdeki çok amaçlı salonlarımızda kütüphane yapıyoruz. Biz gençlerimizin elinde teşbih değil kitap olsun istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Baydilli katıldığı radyo programında Karaköprü Belediyesi olarak yeni projelerle hizmete devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fıstık Ağaçları Neden Yaprak Döküyor ?
Fıstık Ağaçları Neden Yaprak Döküyor ?
Saraç’tan Taksiciler Derneğine Ziyaret
Saraç’tan Taksiciler Derneğine Ziyaret