Başkan Çiftçi İzmirdeki Urfalılar İle Buluştu

Başkan Çiftçi İzmirdeki Urfalılar İle Buluştu

Başkan Nihat Çiftçi İzmir Şanlıurfalılar Federasyonu tarafından düzenlenen Şanlıurfalılar Gecesinde İzmirdeki Urfalılar İle Buluştu

09 Aralık 2018 - 15:46 - Güncelleme: 09 Aralık 2018 - 15:52

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İzmir Şanlıurfalılar Federasyonu tarafından düzenlenen Şanlıurfalılar Gecesi buluşmasına katıldı. Başkan Çiftçi burada yaptığı konuşmasında gittiği her ilde Şanlıurfalılarla buluşarak hasret giderdiklerini söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 12.Turizm Fuar ve Kongresi'ne katılmak üzere gittiği İzmir'de İzmir Şanlıurfalılar Federasyonu tarafından düzenlenen Şanlıurfalılar Gecesi etkinliğine katıldı. Geceye Başkan Çiftçi'nin yanı sıra AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti Buca, Menemen ve Karabağ İlçe Başkanları ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve İzmir'de ikamet eden Şanlıurfalılar katıldı.

Gecede ilk olarak bir konuşma yapan İzmir Şanlıurfalılar Federasyonu Başkanı İhsan Yılmazoğlu, 3 ay gibi bir sürede federasyon çatısı altında buluştuklarını ve ileriki dönemlerde çok güzel buluşmalarla gündeme geleceklerini söyledi. Geceye katılımlarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür eden Başkan Yılmazoğlu, "Başkanımız Nihat Çiftçi sayesinde Şanlıurfa çok büyük değişimler ve gelişmeler gösterdi. Yıllar sonra kendi memleketlerine giden Urfalı hemşehrilerimiz her geldiklerinde Şanlıurfa'nın çok daha güzel gelişmeler gösterdiklerini söylüyorlar. Bizler de gerek memleketimize yönelik hizmetlerinden gerekse gurbetteki biz hemşehrilerini yalnız bırakmadığı için Başkanımız Nihat Çiftçi'ye teşekkür ediyoruz" dedi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: HERKESİ ŞANLIURFA'YA DAVET EDİYORUZ

Başkan Çiftçi ise dileklerinden dolayı Federasyon Başkanı Yılmazoğlu'na teşekkür ederek tüm Şanlıurfalıları memleketlerine davet etti. Gurbetteki tüm Şanlıurfalıların her zaman memleket özlemi çektiklerini ve Şanlıurfalı olmanın bir ayrıcalık olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Gittiğimiz her ilde mutlak suretle Şanlıurfalı kardeşlerimizle buluşmaya özen gösteriyoruz. Birlikte hasret giderip memleketimizi konuşuyoruz. Böylesine bir memlekete hizmetkar olduğum için de kendimi her zaman şanslı hissettim" diye konuştu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de İzmir'de yaşayan tüm Şanlıurfalıların kendi öz değerlerine her zaman sahip çıktığını belirterek böylesine bir etkinliğe katıldığı için mutluluk duyduğunu söyledi.

Sıra gecesi konseri  ve çiğköfte ikramları ile süren gecede Federasyon Başkanı Yılmazoğlu, federasyona olan desteklerinden dolayı Başkan Çiftçi'ye plaket takdim etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor