Başkan Çiftçi Urfalı Yazarlar ile Bir Araya Geldi

Başkan Çiftçi Urfalı Yazarlar ile Bir Araya Geldi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfalı kültür ve sanat mensubu yazarlar, şairler, gazeteciler ve ressamlarla bir araya geldi

19 Eylül 2018 - 13:46

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfalı kültür ve sanat mensubu yazarlar, şairler, gazeteciler ve ressamlarla bir araya geldi. Başkan Nihat Çiftçi konuşmasında, yapılan faaliyetlerin şehrin gelişimine katkıda bulunacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen kültür faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantı Başkan Çiftçi'nin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda Şanlıurfa'da kültür ve sanatla ilgili projelerin artacağına değinen Başkan Çiftçi, "Şehir çok büyüdü. Şehrin büyük ölçüde sorunları da var. Alanı çok büyük olduğu için bizim çalışmalarımız da artıyor. Her gün bir noktadayız. Bu şehirde her şey güzel olur. İnsanlarımızın kafasından geçen tüm hizmetler zamanla bir bir gerçekleşiyor ve gerçekleşmeye devam edecek. Şehrimizi bir çıta yükseltmemiz lazım" dedi.

Şehrin kültürel anlamdaki öneminden bahseden Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Mehmet Sarmış, "Kadim, dünyanın en eski şehirlerinden ve parlak bir geçmişi olan bir şehir. Bize düşen görev bu mirası korumak ve geleceğe taşımak. Hizmetlerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Ayrıca Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) Başkanı Sıtkı Aloğlu ve Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) Başkanı Salih Bencik de, Büyükşehir Belediyesi'ne diğer belediyeler örnek olacak çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından Başkan Çiftçi, yazarlar ve gazetecilerden gelen soruları yanıtladı.

2018/09/2018-09-19-13-48-56.jpg
2018/09/2018-09-19-13-48-57.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazetecilerden Beyazgül'e ziyaret
Gazetecilerden Beyazgül'e ziyaret
Hakim ve savcılara veda yemeği
Hakim ve savcılara veda yemeği