Bayraktepe’ye Dev Türk Bayrağı Dikildi

Bayraktepe'ye Dev Türk Bayrağı Dikildi

Şanlıurfa Ceylanpınar'da ilçenin girişinde bulunan ve Bayrak Tepe olarak bilinen yere Ceylanpınar Belediyesi tarafından dev Türk Bayrağı dikildi.

11 Eylül 2018 - 09:10 - Güncelleme: 11 Eylül 2018 - 16:46

Şanlıurfa Ceylanpınar'da ilçenin girişinde bulunan ve Bayrak Tepe olarak bilinen yere Ceylanpınar Belediyesi tarafından dev Türk Bayrağı dikildi.Ceylanpınar'da ilçe girişinde bulunan Bayrak Tepe’ye büyük boyutlu Türk Bayrağı dikildi.

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi mesire alanı olarak yapımı devam eden Bayrak Tepe'ye daha önce yıpranan bayrak değiştirilerek daha büyük boyuttaki 150 metrelik Türk Bayrağı dikildi. Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla Bayrak Tepe'ye giderek bayrağın dikilme aşamasını takip etti. Başkan Menderes Atilla'ya İlçe Başkanı Halid Şimşek, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar eşlik etti. İlçenin girişindeki dev Türk Bayrağı ilçeye girenlere eşlik edecek.

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla ve beraberindekiler bayrak dikiminin ardından hatıra fotoğrafı çekerek anı ölümsüzleştirdiler.Öte yandan belediye tarafından düşünülen projeye göre tepede ilerleyen günlerde çevre düzenlemesi de yapılacak.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANIYLA SULANAN AL BAYRAĞIMIZ BU TOPRAKLARDA İLELEBET DALGALANACAKTIR"

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, ülke topraklarında Türk bayrağının ilelebet dalgalanacağını ifade etti. Atilla, "Birkaç ay önce tepeye bayrağımızı dikmiştik. Maşallah ay yıldızlı bayrağımız o kadar çok dalgalanıyor ki yıpranma olmuştu. Biz de değiştirmişken daha büyüğünü dikelim dedik. Şehitlerimizin mukaddes hatırası, bağımsızlığımızın en temel göstergesi olan al bayrağımıza olan sevgimiz gün geçtikçe artıyor. İlçemizi çevreleyen tepelerin tamamında bayrağımız dalgalanıyor. Bayrak Tepe konum itibariyle şehir girişinde bulunduğu için orada da olmasını istedik ve arkadaşlarımızla birlikte bu çalışmayı başlattık. İlçe halkımızın bayrak sevgisi her zaman zirvededir. Böyle güzel bir düşünceyi hayata geçirebildiğimiz için çok mutluyuz. Şehitlerimizin kanıyla sulanan al bayrağımız bu topraklarda ilelebet dalgalanacaktır. Her zaman bayrak bizim hassasiyetimiz ve önceliğimiz olmuştur. İnşallah bu ülkede bayrak inmez, ezan sesi de hiç durmaz" dedi.

"BAYRAĞIMIZI SÜREKLİ KORUYUP KOLLAYACAĞIZ"

Ak Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek, Türk bayrağını sürekli koruyacaklarının altını çizerek, "Belediye başkanımızın belirttiği gibi bayrağımızı sürekli koruyup kollayacağız. Bizim bayrağımız şehitlerin kanıyla sulanmıştır. Biz de bu bayrağa canımızı ve kanımızı vermeye hazırız. Bayrağımız bu coğrafya da dalgalandı ve dalgalanmaya da devam edecektir" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
6 Kişinin Öldüğü Kavga İle İlgili Flaş Gelişme
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor
13 Yaşındaki Mustafa Yardım Bekliyor