Bayram’da kapalı olan hal pazarı üreticileri zor duruma...

Bayram'da kapalı olan hal pazarı üreticileri zor duruma düşürdü

Şanlıurfa’da hal pazarının (ŞUTİM) Kurban Bayramı dolayısıyla kapalı olması, üreticileri zora soktu.

03 Eylül 2017 - 15:16 - Güncelleme: 03 Eylül 2017 - 19:08

Şanlıurfa’da hal pazarının (ŞUTİM) Kurban Bayramı dolayısıyla kapalı olması, üreticileri zora soktu. Şanlıurfa’da hal pazarının (ŞUTİM) Kurban Bayramı dolayısıyla kapalı olması, üreticileri zora soktu. Çiftçiler bin bir emekle ürettiği ürünü bozulmasın diye hal pazarı çevresinde satıyor.

Şanlıurfa’da hal (ŞUTİM), yönetiminin aldığı kararla Kurban Bayramı tatili için 4 gün kapalı kalacak hal pazarında, üretici bayramın 3’üncü gününde ürünü sıcaktan bozulmasın diye pazar çevresinde satışa sundu. Durumdan rahatsız olan üreticiler, ürünlerinin bozulmaması için hal çevresinde tezgah kurarak satmaya çalışıyor.

Yaklaşık 50 üretici, kendi imkanlarıyla açmış olduğu tezgahlarda domates, patlıcan, biber, salatalık ve meyvelerin bozulmadan satma istediğini belirtti.

Sıcak havada ürünlerini hal pazarı dışında satmak zorunda kaldığını belirten çiftçi Osman İlhan, “Üreticiyiz, ürünlerimizi buraya satmaya getirdik. Kurban Bayramı dolayısıyla hal pazarı kapalı olduğu için böyle bir yol başvurduk. Üretici perişan bir halde, ürünleri bozulmasın diye düşük fiyatla satıyor. Oysa pazartesi günü hal azarı açık olması gerekiyordu. Salı günü açılacağı için domates, patlıcan, biber, salatalık dayanmaz, bozuluyor. Hava çok sıcak. Ürünü düşük fiyata veriyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfaspor’dan 4 Transfer
Urfaspor’dan 4 Transfer
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı