BESYO’dan Bölge Sporuna Destek

BESYO'dan Bölge Sporuna Destek

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, üniversitedeki spor tesisleri ve uzman hocalarıyla destek veriyor.

02 Mayıs 2018 - 16:14

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, üniversitedeki spor tesisleri ve uzman hocalarıyla destek veriyor. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur' sözünün gereği olarak, bölge ve Urfa sporuna ve sporcusuna destek olmak, yeni sporcular yetişmesine katkıda bulunmak ve sağlıklı nesiller yetişebilmesi için üniversite olarak tüm çabayı sarf ediyoruz.

2018 Okul Sporları Küçükler Yüzme Türkiye Yarı Final müsabakaları Harran Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunun (BESYO) ev sahipliğinde gerçekleşti. Osmanbey Kampüsünde bulunan olimpik havuzunda gerçekleşen müsabakalara 10 ilden 320 yüzücünün katıldı. Harran Üniversitesi ve Gençlik Spor il Müdürlüğü ortak organizasyonu ile düzenlenen yüzme yarı final yarışmaları 3 gün sürdü.

ÜNİVERSİTEMİZ HENTBOL TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, okullar arası bölgesel yıldızlar hentbol turnuvasına da ev sahipliği yaptı. Çeşitli Üniversitelerden toplam 12 kız 12 erkek takım olmak üzere 24 takım katıldığı turnuva, BESYO ev sahipliğinde gerçekleşti. Puanlı sistem şeklinde yapılan müsabakalar sonucunda kızlarda Mersin Üniversitesi birinci olurken. Erkeklerde ise Siirt Üniversitesi birinci oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem