Beyaz Et Sanayicilerinden Bakan Fakıbaba’ya ziyaret

Beyaz Et Sanayicilerinden Bakan Fakıbaba'ya ziyaret

BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkan, Üyeleri ve Genel Sekreteri,Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili  Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret etti

11 Ağustos 2017 - 12:54 - Güncelleme: 11 Ağustos 2017 - 18:31

BESD-BİR Yönetim Kurulu Başkan, Üyeleri ve Genel Sekreteri, 65.hükümetin yeni kabinesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili  Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı hem tebrik etmek hem de hayırlı olsun dileklerini iletmek üzere makamında ziyaret etti.

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Dr. Sait KOCA, Yönetim Kurulu Üyeleri K. Nezih GENCER, Mehmet KESKİNOĞLU ve Genel Sekreter Prof. Dr. Ahmet ERGÜN’den oluşan heyet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile bir araya geldi. BESD-BİR Başkanı Dr. Sait Koca Sayın Bakan’a sektör adına yeni görevinde başarılar dileyerek konuşmasına başladı.

Piliç eti sektörü, 2000’li yıllarda başlayan hızlı bir üretim artışının sonucunda bugün Dünyada sekizinci ve ihracatta beşinci sıraya ulaştığını belirterek devam eden BESD-BİR Başkanı Dr. Koca “Sektörün temsilcisi BESD-BİR, beyaz et sektörünün %95’ini temsil etmektedir. 2017 yılının ilk 6 ayında gerçekleşen üretim artışı % 10’un üzerindedir. Türkiye’de kişi başına 38 kg olan et tüketiminin 23 kg’ ı beyaz et sektörü tarafından karşılanmakta ve bu yıl beyaz et tüketiminin 25 kg olması beklenmektedir. Bakanlığınız ve sektörümüz el ele verdiğinde bu rakamları çok ileriye götürmemiz mümkündür. Bizim sektör olarak, Türkiye’de domuz etinden ötürü ortaya çıkan hayvansal protein açığını birlikte kapatabileceğimize inancımız tamdır. Böyle büyük bir sektörün sıkıntılarının olmaması söz konusu değildir. Bu sıkıntılarımızı Bakanlığınızın ilgili birimleri ile görüşerek çözmeye çalışıyoruz. Sorunlarımıza, yaptığımız olumlu taleplere yaklaşımlarına, çözümü konusundaki çabalarına şahsınız nezdinde bir kez daha teşekkür ederiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bakan Fakıbaba da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve BESD- BİR heyetine teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekinci Siverek kırsalında ziyaretlerde bulundu
Ekinci Siverek kırsalında ziyaretlerde bulundu
PKK'nın finans kaynağı sigara kaçakçılığına büyük darbe
PKK'nın finans kaynağı sigara kaçakçılığına büyük darbe