Birecik’e Erkek Hafızlık Külliyesi Yapılıyor

Birecik'e Erkek Hafızlık Külliyesi Yapılıyor

Şanlıurfa Birecik İlçemiz adına çok önemli bir yatırım olan Erkek Hafızlık Külliyesi için temel atma töreni düzenlendi.

16 Mayıs 2018 - 22:50 - Güncelleme: 18 Mayıs 2018 - 08:47

Birecik Kız ve Erkek Kur’an Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından İlçemiz Uğurcuk Mahallesinde “Erkek Hafızlık Külliyesi” inşa ediliyor.

Şanlıurfa Birecik İlçemiz adına çok önemli bir yatırım olan “Erkek Hafızlık Külliyesi” için temel atma töreni düzenlendi. Törene Kaymakamımız Sayın Kadir PERÇİ, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Yusuf KAYA, Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin SERT, Şanlıurfa İl Müftüsü Sayın İhsan AÇIK, Birecik AK Parti İlçe Başkanı Sayın Mehmet ÖZBAKAN, Nizip İmam Hatip Derneği Başkanı Sayın Cemil GÜL, Birecik Kız ve Erkek Kur’an Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Sayın Muharrem ATMACA, Birecik ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Sayın İbrahim Halil AKAR, Uhuvvet Der Başkanı Sayın Abdurrahman GÜNEŞ, Eğitim Bir Sen Birecik İlçe Temsilcisi Sayın Nahsan AYDIN, Nizip İlçe Temsilcisi Mehmet ÇELİK, kurum amirleri, imam hatipler, öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.

 Kur’an-ı Kerim tilaveti ve öğrencilerin ilahi dinletisiyle başlayan törende yapılan konuşmalarda temeli atılan “Erkek Hafızlık Külliyesi”nin önemine vurgu yapılarak, emeği geçen herkese teşekkür edildi. Hafızların yetişeceği külliyesinin ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

 Birecik Kız ve Erkek Kur’an Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Sayın Muharrem ATMACA “İlçemiz adına çok önemli bir yatırım olan “Birecik Erkek Hafızlı Külliyesi” 5 milyon TL maliyet ile 8 bin m2 üzerinde inşa ediliyor. Külliyemizde 60 kişinin kalabileceği odalar, 10 adet derslik, 230 kişilik konferans salonu, 250 kişilik yemekhane, 250 kişilik mescit, ezber salonu, sinema salonu, spor salonu, kütüphane, toplantı odası ve basketbol sahası yer alacak. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız” dedi.

Kaymakam Kadir PERÇİ, “Hafızlık kursunun ilçemizde olmaması büyük bir eksiklikti. Bu bakımdan çok anlamlı bir projedir. Amacımız bayan hafızlık külliyesi ile birlikte temelini atmaktı ama olmadı. İnşallah Bayan hafızlık külliyesinin de temelini atarız. Böyle anlamlı ve hayırlı bir projeyi ilçemize kazandıran, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, hayırlarını kabul etsin. İnşallah en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulur. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

İl ve İlçe Müftüsünün yaptığı duanın eşliğinde protokol üyeleri butona basarak temel atma töreni gerçekleşti. Tören sonunda davetlilere tatlı ikramının ardından program son buldu.

2018/05/2018-05-16-22-52-52.jpg
2018/05/2018-05-16-22-52-53.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • misafir
    1 yıl önce
    urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü